Geri Dön
Otomobil175 65 R14 Lastiklerde İdeal Hava Basıncı Kaç Olmalıdır?

175 65 R14 Lastiklerde İdeal Hava Basıncı Kaç Olmalıdır?

Lastikler üzerinde öne çıkan ideal hava basıncı marka ve modele bağlı olarak değişir. Aynı zamanda birtakım değişkenleri üzerinden yine farklı miktarlar öne çıkar. Peki 175 65 R14 lastiklerde ideal hava basıncı kaç olmalıdır tüm detayları ile derledik.

175 65 R14 Lastiklerde İdeal Hava Basıncı Kaç Olmalıdır?

Daha sağlıklı ve güvenli şekilde seyahat edebilmek için lastiklerin ideal hava basıncı önemli bir yere sahiptir. Bunu sağlayabilmek için ise 175 65 R14 lastikler üzerinden ideal hava basıncı merak ediliyor.

175 65 R14 Lastiklerde İdeal Hava Basıncı Kaç Olmalıdır?

Önden çekişli olması ile beraber 175 65 R14 lastiklerde ideal hava basıncı ön ve arka lastiklere göre farklılık gösterir. Bu doğrultuda ön kısım için tavsiye edilen 32 psi olarak öne çıkar. Arkalar için ise 30 psi şeklinde ifade edilir. Böylece daha uzun şekilde ve güvenli biçimde seyahat etme imkanı elde edilir.

175 65 R14 Lastiklerde İdeal Hava Basıncı Önemi

Birçok değişik marka ve model ile beraber araca bağlı olarak lastikler bulunur. Bu lastiklerin ise doğal olarak belli bir ideal hava basıncı bulunmaktadır. Ancak tüm lastikler konusunda hava basıncının önemi oldukça büyüktür. Daha düşük yakıt harcamak, güvenli şekilde seyahat etmek ve lastiklerin ömrü uzatmak konusunda bir adım öne çıkar. Bu sebepten dolayı lastikler için ideal hava basıncının, ön ve arka lastiklere bağlı olarak belli bir noktaya getirilmesi önemli yer taşır.