Geri Dön

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Fransız otomotiv devi Bugatti, 2018-2019 Bugatti Chiron Sport modelini, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtmıştı. Bugatti Chiron Sport, hafif bileşenleriyle daha sıkı bir şasi ayarı ile benzersiz lüks görünümünden ödün vermeyen, bu yılın heyecan verici otomobilleri arasında yer alıyor. Peki Bugatti Chiron Sport modelin özellikleri neler? Fiyatı ne kadar?

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Gülşah Karaman/milliyet.com.tr

Fransız otomativ devi Bugatti'nin 2018-2019 Bugatti Chiron Sport modeli, 2018 Cenevre Otomobil Fuar'ında tanıtılmasına rağmen, hala sürücülerin merakla takip ettiği otomobiller arasında yer alıyor. Bu süper lüks spor otomobil modeli diğer Bugatti modellerine kıyasla görece dah sportif ve hafif olarak geliştirildi. Bugüne kadar Bugatti'nin en hızlı modeli olarak tanıtılan Bugatti Chiron Sport için nefes kesen özellikler belirlenmiş. Peki Bugatti Chiron Sport modelin özellikleri ve fiyatı ne kadar?

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri:

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Bugatti markasının ‘Süper araba’ olarak nitelendiren Chiron ana modeline birtakım ek özellikler ilave edilerek geliştirilen Yeni Chiron Sport modelinin kaputunun altında herhangi bir değişiklik bizleri beklemiyor. Ancak ana modele kıyasla daha hafif olarak tasarlanması modelin ortaya koyacağı performansın ve vereceği sürüş deneyiminin daha iyi olması anlamına geliyor.

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Bu araç öncelikle selefine kıyasla 18 kg daha hafif olarak geliyor. Bu pozitif değişimin ana sebebi ise bu model ile birlikte marka tarafından karbon fiber parçalara geçiş yapması olarak gösteriliyor. Aracın sileceklerine kadar her şeyinin karbon fiber olduğu açıklandı. Nardo pistinde standart ana model ile yarıştırılan bu model standart model ile aynı motorları paylaşmasına rağmen daha hafif olmasının getirdiği avantaj ile yarışı 5 saniye önde kazandı.

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Chrion Sport'un cesur dış yapısı, daha sağlam bir şasi ayarı ve tamamen yeni tork vektörü foksiyonu ile spor odaklı süspansiyon kurulumunu içeriyor. Kabini ise siyah modüllü aliminyumdan oluşuyor. Sürücü modu döner düğmesi ve motor çalıştırma düğmesiyle olağanüstü bir atmosfer yaratıyor.

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Daha sıkı süspansiyon kurulumu ile daha keskin ve daha sert bir damper ile daha iyi bir kontrol stratejisi yaratıyor.

2018 Bugatti Chiron Sport özellikleri ve fiyatı

Optimize edilmiş arka aks diferansiyel ayarı ve tamamen yeni dinamik tork vektörü fonksiyonu sayesinde dar köşelerde daha iyi performans sergilenmesini destekliyor.

ABD pazarında 3.26 milyon dolar başlangıç fiyat etiketi ile satışa çıkan Yeni Bugatti Chiron Sport modeli adeta dudak uçuklatıyor.

Magazin Haberleri Bülteni (12 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber