Geri Dön
OtomobilBmw'nin Açılımı Nedir? Bmw İlk Olarak Ne Zaman Seri Üretime Başlamıştır?

Bmw'nin Açılımı Nedir? Bmw İlk Olarak Ne Zaman Seri Üretime Başlamıştır?

BMW, günümüzün en çok tercih edilen otomobil markalarından bir tanesidir. Bu markanın açılımının ne olduğu da merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. BMW'nin açılımı nedir? BMW ilk olarak ne zaman seri üretime başlamıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Bmw'nin Açılımı Nedir? Bmw İlk Olarak Ne Zaman Seri Üretime Başlamıştır?

BMW markası bir Alman kuruluşudur. Bu marka ilk olarak 1916 yılında kurulmuştur. BMW markası, otomobil, motosiklet, bisiklet ve motor üretimi yapmaktadır. Bunun yanında BMW markası mini ile Rolls Royce markalarının da sahibidir.

BMW'nin Açılımı Nedir?

BMW markanın kısaltılmış ismidir. Uzun hali ise Bayerische Motoren Werke şeklindedir. Türkçe anlamı ise Bavyera Motor Fabrikaları demektir. BMW markasının resmi dili ile sloganı İngilizce olarak belirlenmiştir. 

BMW markasının sloganı "sheer driving pleasure" şeklindedir. Türkçe karşılığı ise gerçek sürüş keyfi demektir. Bu slogan şirketin kendine güvenini ifade etmektedir.

BMW İlk Olarak Ne Zaman Seri Üretime Başlamıştır?

Şirket ilk olarak 1913 yılında kurulmuştur. Kurucusu ise Karl Friedrich Rapp olmuştur. Şirket 1918 yılında anonim şirket haline getirilmiştir. 1920 yılında Knorr-Bremse AG, şirketin büyük bir hissesini satın almıştır. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler