Geri Dön
OtomobilBoya Koruma Nedir, Ne İşe Yarar? Boya Koruma Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Boya Koruma Nedir, Ne İşe Yarar? Boya Koruma Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Herkes gibi siz de aracınızın dış görünümüne önem veriyor, bakım ve yıkama işlemlerini büyük bir özenle yapıyorsanız hayalinizdeki dış güzelliği ve kusursuzluğu elde edebilmek için bundan daha fazlasına ihtiyacınız duyabilirsiniz. Çünkü günlük kullanımlarda arabaların yüzeyleri siz farkında olmasanız da güneş lekesi, kuş pisliği toz ve reçine gibi artıklar gibi boyaya zarar veren tehlikelere maruz kalabiliyor. Boya koruma nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Boya Koruma Nedir, Ne İşe Yarar? Boya Koruma Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

 Kullanıma bağlı olarak meydana gelen yüzey çizikleri için pasta cila gibi uygulamalara başvurarak daha kalıcı bir çözüme imza atabilirsiniz. Arabanıza boya koruma işlemi yaptırarak pasta ve cilanın geçici parlaklığını ve şıklığını sürekli hale getirebilirsiniz. 

 Boya Koruma Nedir?

 Boya koruma işlemi pasta ve cila işleminin geçici parlak ve şık görünümünü kalıcı bir hale getirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Otomobilinizi temizlerken kullandığınız çeşitli yöntemler, aracın yüzeyinde zamanla daha belirgin hale gelen çizikler ortaya çıkmasına ve zamanla boyanın matlaşmasına neden olabilir. Toz, asit yağmurları ve reçine kalıntıları ise, otomobilinizin yüzeyinde bulunan mikro deliklerin ve harelerin görünür hale gelmesine yardımcı olur.

 Boya Koruma Ne İşe Yarar? 

 Boya koruma, yüzeyde bulunan bu kusurlar, boyanın mat görünmesini sağlar. Yani aslında boyadaki matlık, bu derin çizikler ve delikler sonucunda ortaya çıkan bir görünümdür. Güneş ışınları otomobilinizin yüzeyine yansıdığı zaman, ışık pürüzsüz bir yüzey yerine yıpranmış bir doku ile buluşuyorsa otomobilinizin parlak görünmesini sağlayamazsınız.

 Boya Koruma Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

 Boya koruma, delik ve çiziklerin giderildiği yüzeye uygulanan, koruma ve parlaklık sağlayan özel bir malzemedir. Uygulanan üründen iyi bir sonuç elde edebilmek için yapılması gereken ilk işlem, pürüzsüz ve düz bir yüzey elde etmektir. Bu sayede aracınız daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme ulaşır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler