Geri Dön

Citroen'in Türkiye distribütörü değişiyor

Baylas Otomotiv'le olan distribütörlük anlaşması 4 Mart 2019'da sona erecek Citroen'in yeni distribütörü belli oldu.

Citroen'in Türkiye distribütörü değişiyor

1995 yılından beri Baylas Otomotiv'le çalışan ve 4 Mart 2019'da anlaşması sona erecek Citroen'in yeni distribütörü belli oldu.

Aynı tarihten itibaren Citroën markasının satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek. Baylas Otomotiv ve Groupe PSA Türkiye, bu geçiş sürecinde Citroën satış ve satış sonrası operasyonlarının herhangi bir kesinti ve aksama olmaksızın Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülmesi için iş birliği ile çalışmalarına devam edecek.

Konuyla ilgili Baylas Otomotiv, "1995 yılından bu yana Citroën markasının Türkiye'de başarıyla temsil edilmesine katkısı olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz" şeklinde açıklamada bulundu.

Citroen'in yeni distribütörü Groupe PSA'in Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille ise "25 yıla yakın bir süredir Citroën markasını Türkiye'de layıkıyla temsil eden Baylas Otomotiv'e ve markaya tutkuyla bağlı olan tüm müşterilerine teşekkür ederiz" diyerek Baylas Otomotiv'e teşekkür etmeyi de unutmadı.

Bugünkü duyurunun Groupe PSA'nın Türkiye'ye duyduğu güvenin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Cornuaille; "Amacımız, Türkiye otomotiv pazarındaki ilk üç oyuncu arasındaki konumumuzu korumak ve daha yukarılara taşımaktır." dedi.

Mevcut Citroen bayilerinde değişiklik yapmayacaklarını ve operasyonlarını mevcut Citroën bayileri ile devam ettirme niyetinde olduklarını belirten Cornuaille; amaçlarının, satış ve satış sonrası operasyonlarda hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti konusunda birinci sıraya yerleşmek olduğunu söyledi. Mevcut Citroën operasyonlarının kesintisiz devam edeceğinin altını çizen Cornuaille; müşterilerin de satış ve satış sonrası hizmetlerinde hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber