Geri Dön

Ferruccio Lamborghini film oluyor!

Lamborghini’nin oğlu tarafından kaleme alınan kitap üzerinden yapımı gerçekleşecek olan sinem filmi iki usta aktörü bir araya getirecek.

Ferruccio Lamborghini film oluyor!

Otomobil tarihine tasarım, teknoloji ve kültürleriyle damga vurmuş üç İtalyan markanın hikayeleri birbirlerine kaderin zinciriyle bağlanmış durumdadır. Bahsettiğimiz bu üçlü Alfa Romeo, Ferrari ve Lamborghini‘den başkası değildir. Bu üç markanın tarihlerine inecek olan kişiler Enzo Ferrari ve Ferruccio Lamborghini isimlerini aynı cümle içerisinde görecektir.

Enzo Ferrari’nin ilk başlarda yarış pilotluğunu yaptığı ve ardından yarış departmanının başında olduğu Alfa Romeo bir efsaneyi otomobil dünyasına kazandırmıştır. Bu ikileye bir traktör üreticisi olan Ferruccio Lamborghini’nin girişiyse teknik bir problem sonucunda başlar. Sahibi olduğu Ferrari’sinin aktarma organında yaşadığı sorunu kendisinin çözebileceğini iddia eden bir adamın kendisine karşı yapılan aşağılandırıcı tutum Lamborghini efsanesini doğurur.

Böylesine ilham verici bir hikayenin olduğu bu sürecin beyaz perdeye uyarlanma projesiyle ilgili ilk adımlar geçtiğimiz yıllarda birkaç kez atıldı. Başrol oyuncularıyla alakalı yaşanan bilinmezlik yüzüden sürekli ertlenen yapım için artık nihai sonuç açıklandı. Senaryosu Ferruccio Lamborghini’nin oğlu Tonino‘nun yazdığı “Ferruccio Lamborghini’nin Hikayesi” isimli kitap üzerinde şekillenecek olan film için açıklanan başrol oyuncusu Antonio Banderas oldu. Ferruccio Lamborghini’ye beyaz perde can verecek olan Banderas ile birlikte Enzo Ferrari’yi Alec Baldwin canlandıracak. Kadrosu yavaş yavaş şekillen filmin iki yıl içerisinde vizyona çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber