Geri Dön
OtomobilFiat Egea ve Hyundai i20'de erteleme olacak mı?

Fiat Egea ve Hyundai i20'de erteleme olacak mı?

Corona virüs salgını otomotiv sektöründeki yeni model tanıtımlarını da markaların kısa sürede üretmek istedikleri yeni elektrikli modellerini de vurdu. Türkiye'de üretimi gerçekleşen Hyundai i20 ve Fiat Egea'nın yeni versiyonlarının üretiminde herhangi bir aksaklık şimdilik gözükmüyor.

Fiat Egea ve Hyundai i20'de erteleme olacak mı?

2020 yılında global pazarın yüzde 25’ini oluşturan yeni modellerin tanıtımları, üretimleri ve satışları olacaktı. Ancak Covid-19 salgını sebebiyle bu operasyonlardan çoğu ertelenmiş durumda. 2020 yılının içerisinde tüm dünyada toplam olarak 490 yeni model tanıtımı olması bekleniyordu.

Bu yeni tanıtılacak otomobiller arasında Fiat Egea ve Hyundai i20 de var. Bu iki modelin bizim için önemli olmasındaki sebep ise Türkiye’de üretiliyor olmaları. Hyundai i20 modelinin yanında, i10 modelini de Türkiye’deki fabrikasında üretiyor ve yeni otomobilin satışına başlandı. Ancak i20 modelinin detaylarının servis edilmesinden sonra Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması işleri zorlaştırdı.

Fiat Egea ve Hyundai i20de erteleme olacak mı

"Eylülde satmayı planlıyoruz” 

Hyundai Assan Gelen Müdürü Murat Berkel konuyla alakalı, “Pandemi nedeniyle şu an için bir erteleme ön görmüyoruz. Ağustos ayında üretip, eylülde satmayı planlıyoruz.” dedi.

Tofaş tarafından Türkiye’de üretilip tüm dünyaya ihraç edilen Egea, geçtiğimiz yıl 250 milyon euro fabrika yatırımıyla makyajlı versiyonunun üretimi için ilk adımı attı. Bu yenilenme operasyonunun Egea’ya bir de Crossover kardeş katkısı olacağı konuşulan konular arasında. Covid-19 salgını yüzünden firma, yeni modelin üretimiyle alakalı bir aksaklık ön görmediğini de belirtiyor. Fiat Türkiye Marka Direktörü Altan Aytaç, sene başında makyajlı Egea’nın 2020 yılının son aylarında, 2021 yılının başında göstereceklerini belirtmişti.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler