Geri Dön

Hız yapanları tehlikeli bulup en çok ‘hız’ cezası yiyoruz!

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) GfK Türkiye araştırma şirketiyle birlikte gerçekleştirdiği anketten ilginç sonuçlar çıktı

. Buna göre otomobil kullanıcıları arasında en çok trafik cezasını “aşırı hız” ve “park yasağı ihlali” sonucu öderken, aynı sürücüler, trafikte “hız sınırını aşanlar”ı tehlikeli buluyor.
“Otomotiv Sektörü Araştırması”nın 2013 yılı ilk 4 ay sonuçları açıklandı. OYDER üyesi yetkili bayilerde yürütülen araştırmada, “0” kilometre araç satın alan müşterilerin profilleri incelendi.
Ankete katılan müşterilerden yüzde 29’unun bugüne kadar trafik cezası aldığı, ağırlıkla “hız sınırını aştıkları” ve “yanlış yere park ettikleri” suçları işledikleri ortaya çıktı. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 34’ü hız sınırını aşanları, yüzde 24.6’sı da kırmızı ışıkta geçenleri tehlikeli bulduğunu söyledi.
Müşterilerin yüzde 31, satın alım kararında kampanyaların etkili olduğunu söylerken, yüzde 52’si de krediyle alım yaptığını belirtti.

Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber