Geri Dön

“London Eye” Continental Lastikleri ile Güvende!

Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı olan Londra’daki Millenium Jant olarak da bilinen London Eye’ın Continental Kamyon Lastikleri ile donatıldığını biliyor muydunuz?

“London Eye” Continental Lastikleri ile Güvende!

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental sadece binek, SUV ve kamyon kategorisindeki üretimleriyle yetinmiyor. Continental’in kamyon kategorisindeki lastikleri Avrupa’daki en yüksek dönme dolap olan London Eye’ı da hareket ettiriyor. Ayrıca United Launch Alliance tarafından düzenlenen roket fırlatışlarında da Continental kamyon lastiklerinin payı var!

Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental’in 1871 yılından beri dayanıklı ve ileri teknoloji yapım kalitesi ile öne çıkan lastikleri; mühendisliğin dünya ölçeğindeki en yenilikçi bazı projelerine de katkı sağlıyor. Dünyaca ünlü 135 metre yükseklikteki London Eye’ın tamamen camla kaplı, 32 gondol ve 1200 ton ağırlığında bir çarka bağlı mekanizmasında Continental Kamyon Lastikleri yer alıyor.

London Eye’dan Continental Kamyon Lastikleri ile Güvenli Yükselişler

2000 yılından beri İngiltere’nin en popüler turistik mekânlarından biri olan London Eye EDF Energy Teknik İşlemler Yöneticisi Mark Robinson “Dönme dolabın biniş platformunun her iki ucunda Continental Kamyon Lastikleri yer alıyor. HSR Continental kamyon lastikleri dönme dolabın kenarına sürtünme tekerlekleri olarak yer alırken, her sürtünme tekerleği Hidrolik motor teknolojisiyle hareket ediyor. Bu lastiklerin dönüşü ile binenlere Londra siluetine panoramik bakış imkânı sunuluyor.” şeklinde açıklama yaparken, Continental kamyon lastiklerini dayanıklılıkları ve öne çıkan güvenlik teknolojisi ile üretildiği için kullandıklarını sözlerine ekledi.

Roketlerde Continental Kamyon Lastikleri

Continental Kamyon Lastikleri ayrıca United Launch Alliance (ULA) tarafından da tercih ediliyor. ABD Savunma Bakanlığı ve NASA gibi diğer müşterilerinin uzay yolculuğu çalışmalarına yönelik roketlerini tasarlayan ULA, roketlerinin yük manevraları için kullandığı KAMAG taşıyıcıları için Continental’dan yedek lastik sipariş etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber