Geri Dön

Skoda ‘amiral gemisi’ni gençleştirdi

Çek üretici Skoda, model atağına “amiral gemisi” Superb’i yenileyerek devam ediyor.

Markanın yeni tasarım unsurlarıyla ön ve arka bölümlerinde daha farklı görünüme kavuşan, bunun yanında iç mekanı ve teknolojileri de geliştirilen Superb, yenilenen haliyle temmuz ayının son haftasında Türkiye’deki showroomlarda olacak. Araçtan yıl sonuna kadar 2 bin 500 adet satılması hedefleniyor.
LED teknolojili gündüz farlarına sahip yeni ön farları, kaputu, tamponları, arka stop lambaları ve jant seçenekleriyle “tazelenen” Superb, bununla birlikte modelin karakteristiği olan akıllı “Twindoor” bagaj kapağı sistemini korudu. Bu sistemin kullanımı ise kolaylaştı.
İç mekanında da bazı değişikliklere gidilen Superb’e, isteğe bağlı ve “ön yolcu koltuğunun, arka koltuktan elektrikli olarak ayarlanması”na olanak tanıyan sistem de eklendi.

Tüketimi % 19 düştü
Yenilenen Superb’in motor seçeneklerinde başlangıç mönüsü, 1.4 lt 125 HP’lik TSI benzinli motordan oluşuyor. 1.6 lt TDI 105 HP motorsa, Türkiye pazarına özel olarak DSG şanzımanla sunulacak. Motor seçeneklerinin tamamında yakıt tüketimi düşürülürken, bazılarında bu miktar yüzde 19’a varıyor. Start-Stop ve fren enerjisini geri kazanım sistemleri, buna yardımcı olmuş.
Konfor donanımları artırılan Superb’de, geri geri ve dik olarak da park imkanı sunan ikinci nesil Otomatik Park Yardımcısı da var.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber