Geri Dön

Volvo'dan dikkatsiz ve alkollü sürücülere özel güvenlik sistemi

İsveç'in dünyaca ünlü otomobil devi Volvo, 2020'den itibaren araçların içine koyacağı kamera sistemiyle dikkati dağılmış veya alkollü sürücüleri tespit edilmesini sağlayacak.

Volvo'dan dikkatsiz ve alkollü sürücülere özel güvenlik sistemi

Otomobillerde güvenlik denildiği an akla ilk gelen marka tabi ki de Volvo oluyor. Bugüne kadar hep sürücü güvenliği için uğraşan dünya devi, bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.

Resmi açıklamaya göre firma 2020'den itibaren araçlarının içerisine konulan kameralar ile sürücülerin hareketlerini incelemeye başlayacak.

Böylelikle alkollü veya dikkat dağınıklığı yaşayan sürücülerden dolayı yaşanan kazalar bir nebze törpülenecek.

Bu sistem gözünü yoldan ayıran sürücüleri dahi belirleyecek, ilk başta uyarı verecek. Eğer tepki verilmezse önce hız düşürülecek bir sonraki aşamada ise aracın komple durması sağlanacak.

Hız limiti de olacak

Geçtiğimiz haftalarda bahsettiğimiz gibi 2020'den itibaren Volvo marka araçlarda 180 km/h limiti olacak. İnsan sağlığını ve güvenliğini bu kadar düşündüğü için Volvo'ya minnettarız...

Videosunu çektiği köpeklerin saldırısına uğradıŞanlıurfa’da bir vatandaş, parktaki ağacın gölgesinde uzanan köpekleri cep telefonuyla çekerken aniden köpeklerin saldırısına uğradı. O anlar ise saniye saniye şahsın cep telefonunu tarafından kaydedildi.Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da yaşayan Hakan Dervişoğlu isimli vatandaş, parktaki bir ağacın gölgesinde çimenlerin üzerine uzanan 7 köpeği bir arada görünce cep telefonuna kaydetmek istedi. Cebinden telefonunu çıkaran Dervişoğlu, bir yandan çekim yaparken diğer yandan ise köpeklerle konuşmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber