Geri Dön
OyunBorsa Oyunu Nasıl Oynanır? Borsa Kutu Oyunu Kuralları Nelerdir?

Borsa Oyunu Nasıl Oynanır? Borsa Kutu Oyunu Kuralları Nelerdir?

İnsanlar güzel vakitler geçirmek için birçok oyun oynayabiliyor. Borsa oyunu da oynanan oyunlardan biridir. Borsa oyununun nasıl oynanacağı kişilerin merak ettiği bir konudur. Borsa kutu oyunu hakkında araştırma yapanlar oyun kurallarını da detaylı olarak araştırıyor. Borsa oyunu nasıl oynanır? Borsa kutu oyunu kuralları nelerdir? Borsa oyunuyla ilgili tüm bilgileri derledik.

Borsa Oyunu Nasıl Oynanır? Borsa Kutu Oyunu Kuralları Nelerdir?

Borsa oyunu, kartlarla ve kağıt paralarla oynana bir oyundur. Kutu içeriğinde yer alan paralar ve kartlar oyun gidişatını etkileyen faktörlerdir.

Borsa Oyunu Nasıl Oynanır?

Arkadaşlar arasında oynanan ve keyif veren bazı oyunlar bulunur. Gerçek olmayan paralar ve kartlarla kişiler borsa oyunlarına ilgi gösteriyor. Borsa oyununu oynamak isteyen pek çok birey, oyun hakkında detaylı araştırma yapıyor. Borsa oyunu oldukça kolay oynanan bir oyundur. Kişiler oyun içerisinde yer alan paraların yarısını kasaya, yarısını da oyunculara dağıtır. Ortaya açılacak olan büyük harita, kişiler tarafından satın alınabilir ve kazanç sağlanır.

Kişiler paralarını bitirmeden kazançlı olarak oyun sonuna kadar ilerlemeye çalışır. Oyunun en sonuna kadar mücadele eden kişi oyunu kazanan kişidir. Oyuncular dükkan ve arsa satın alarak oyunda kazanç sağlamayı hedefler. Kazançların yanı sıra ödenen bazı paralar da bulunur. Kişiler büyük haritada borç ödeme bölümlerine geldiğinde, kasaya ödemeler yapar. Parası en çabuk biten birey, oyundan elenir.

Borsa Kutu Oyunu Kuralları Nelerdir?

Borsa kutu oyununun belli başlı önemli kuralları bulunuyor. Oyunculara dağıtılacak olan paraların eşit miktarda dağıtılması gerekiyor. Zar sistemi kullanıldığından, kişiler sırayla zar atarak oyunu devam ettirir. Zar sayısına göre belirli dükkanları satın alır ve kazanç elde etmeye çalışır. Alınan dükkanlara diğer oyuncular gelirse, dükkan sahibi olan oyunculara ödeme yapılır. En çok yeri satın alan ve parasını saklayabilen kişiler oyunu kazanan kişi olur.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler