Geri Dön

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli, 8 film vizyona girecek.

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven'in yaptığı, Güneş Nezihe Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan'ın başrollerinde oynadığı "Mustang" izleyiciyle buluşacak.

Filmde, bir Karadeniz kasabasında büyükanneleriyle yaşayan, büyüme çağındaki 5 yetim kız kardeşin maruz kaldıkları toplum baskısına karşı, kendi yöntemleriyle direnişleri ve özgürlük arayışları anlatılıyor.

Dünya prömiyerini 68. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren ve Fransa'nın yabancı dilde Oscar adayı olan film, 21. Saraybosna Film Festivali'nde de "En İyi Film", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "Seyirci" ödüllerini kazanmıştı.

- "Babalar ve Kızları"

Yönetmenliğini, "Umudunu Kaybetme" ve "Yedi Yaşam" yapımlarının başarılı yönetmeni Gabriele Muccino'nun yaptığı filmin başrollerinde Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul ve Diane Kruger yer alıyor.

Dram türündeki film, eşinin ölümünden sonra 5 yaşındaki küçük kızına tek başına ebeveynlik yapmaya çalışan ve geçirdiği nöbetler dolayısıyla tüm hayatı değişen bir babanın, kızıyla kurmaya çalıştığı bağın ve yazarlık kariyerindeki inanılmaz değişimin hikayesini anlatıyor.

- "Takım: Mahalle Aşkına"

Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı, Beyza Şekerci ve Erkan Kolçak Köstendil'in rol aldığı, "Takım: Mahalle Aşkına" gösterime girecek.

Yönetmenliğini Emre Şahin'in yaptığı film, iyinin kötüyle mücadelesini, takım olmayı ve mahalle dayanışmasını, babalarından miras kalan halı sahayı satmak istemeyen iki kardeşin hikayesi üzerinden konu ediniyor.

- "Evlenmeden Olmaz"

Yasemin Türkmenli'nin yönettiği filmde, Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik ve Gözde Okur başrolleri paylaşıyor.

Modern çağda evlilik baskısı ve korkusu arasında sıkışıp kalmış kızların ve erkeklerin öyküsünü anlatan filmin konusu özetle şöyle:

"Zeynep ve Yavuz birbirine çok aşık bir çiftken, Zeynep'in evlilik arzusu, Yavuz'un ise evlilik korkusu yüzünden ayrılırlar. Ancak ikisi de birbirini unutamaz. İşi sebebiyle bir araştırma yapmak için 'Evlenmeden Olmaz' isimli bir çöpçatanlık bürosuna giden Zeynep ve arkadaşları, Adnan denilen tuhaf bir çöpçatanla karşılaşırlar. Adnan, Zeynep'e, Yavuz'u unutturacak birini bulur ancak bulduğu kişi hepsinin başına beklenmedik işler açar."

- "Son Cadı Avcısı"

Başrollerinde Vin Diesel ve Elijah Wood'un oynadığı aksiyon türündeki "Son Cadı Avcısı"nın yönetmen koltuğunda Breck Eisner oturuyor.

Senaryosu Cory Goodma, Matt Sazama ve Burk Sharpless tarafından kaleme alınan filmin konusu şöyle:

"13. yy'da bir cadı avcısı olan Kaulder, Kraliçe Cadı'yı öldürmeyi başarır ancak son anlarında Kraliçe onu ölümsüzlükle lanetler. Bu nedenle karısı ve çocuğundan sonsuza dek ayrılır. Günümüz New York'unda yaşamayı sürdüren Kaulder, aradan geçen yüzyıllar sonrasında, türünün son örneği olarak kalmıştır. Bu sürede cadılarla savaşmış ve acı çekmiştir. Ancak geri gelen Kraliçe Cadı ölümünün intikamını almaya kararlıdır. İkisinin savaşı, aynı zamanda dünyanın geleceğini belirleyecektir ve bu savaşta en büyük yardımcısı dişi bir cadı olacaktır."

- "Solace"

Afonso Poyart'ın yönettiği filmin başrollerinde Colin Farrell, Anthony Hopkins, Jeffrey Dean Morgan ve Abbie Cornish gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor.

1995 yapımı gerilim klasiği "Yedi" filminin devamı olarak görülen film, olağanüstü güçleri olduğuna inanılan, ancak artık emekliye ayrılmış Dr. John Clancy isimli eski bir analistin, bu güçlerini kullanarak FBI'ın da aradığı bir seri katilin peşine düşmesini konu ediyor.

- "Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu"

Genelde sırları vizyona girmeden bir hafta öncesine kadar afişe edilmeyen "Paranormal Activity" filmlerinin beşincisi "Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu" Fleeges ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.

Olivia Taylor Dudley, Brit Shaw, Ivy George, Chloe Csengery ile Aiden Lovekamp'ın oynadığı Gregory Plotkin yönetmenliğindeki film, serinin hayranlarına üç boyutlu bir macera sunacak.

- "Otel Transilvanya 2"

Genndy Tartakovsky'nin yönettiği animasyon türündeki filmin orjinal seslendirmelerini Adam Sandler, Andy Samberg, Selena Gomez ve Kevin James yaptı.

Filmin ikinci serisinin konusu şöyle:

"Daha önce insanlara kapısını kapalı tutan Otel Transilvanya, artık insan müşterileri de kabul etmeye başlamıştır. Birbirinden ürkütücü yaratıklar, insanlarla birlikte yaşamaktadır. Misafirler arasında Dracula'nın yarı insan, yarı vampir torunu Dennis de vardır. Anne babasının yokluğunda çok sevdiği torunuyla ilgilenen Drak, Dennis'in hiçbir vampirlik belirtisi göstermediğini görür ve ona vampir olmanın gerekliliklerini öğretmeye karar verir."

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Sosyal alanda, arkadaşlıklar içinde daha pozitif olabileceğiniz bir gündesiniz. Uzaklar ve yabancılarla ilgili uğraşlar da olumlu sayılır.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün sizi öne çıkarabilecek sorumluluklar içinde olabilirsiniz. İş hayatınızdaki konulara, hedeflere odaklanmak yararlı olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün uzaklar, eğitsel uğraşlar ve yabancılarla ilgili konularda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz bir gündesiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün başkalarından beklentileriniz daha yüksek olabilir. Ancak ortaklaşa bir konuda daha bilinçli davranmak gerekiyor.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ay karşıt burcunuzda küçülüyor. Bugün karşınızdaki kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. İlişkilerinizde göstereceğiniz yetenekleriniz önünüzü açabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün bir uğraş içinde olmak sizi daha mutlu edebilir. Ancak sağlığınıza da dikkat edin. Güzellikle, sanatla ilgili bir konu ile uğraşmak, hizmet etmek de mümkün.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Aşkta daha tutkulu olabilirsiniz. Hayata daha pozitif ve eğlenceli yönde bakabileceğiniz bir gündesiniz. Sevdiklerinizle bir arada olmak mutluluk verecek.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ay Saka burcunda küçülmekte. Eve yönelik bir konuya zaman ayırmak oldukça faydalı olabilir. Evde güzellik ve uyum yaratabileceğiniz koşullar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün ziyaretler, anlaşmalar ve yakın çevrenizdeki gelişmeler açısından oldukça destekleyici gözüküyor. Zihinsel açıdan da verimli olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Başkalarından, özellikle ortaklıklardan yarar sağlayabileceğiniz bir gündesiniz. Güzel şeyler için alışveriş yapmak da gündeme gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün Ay burcunuzda ilerlerken ilişkilerinize ve duygusal beklentilerinize daha  çok zaman ayırabilirsiniz. Ortaklaşa konularda yapabileceğiniz çok şey var. Tartışmamaya bakın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün düşünceleriniz ortaklı konulara ve ilişkilere odaklanabilir. Ancak kapalı kalan ya da gizlilik yaratan koşullarla da karşılaşabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber