Sigorta‘2024’te deneyimli şirketler pozitif ayrışacak’

‘2024’te deneyimli şirketler pozitif ayrışacak’

22.01.2024 - 07:01 | Son Güncellenme:

Sigorta sektörü için elim Kahramanmaraş Depremi ve ekonomik dalgalanmaların gölgesinde geçen 2023 yılını geride bırakırken, Ray Sigorta 2023 yılında da istikrarlı bir şekilde kârlı büyümesini sürdürdü.

‘2024’te deneyimli şirketler pozitif ayrışacak’

2023 yılının sektör için zor bir yıl olduğunu belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Sektör 2023 yılında zorlu bir sınavdan geçti. 6 Şubat Depremi, sigorta sektörü için çok zorlu bir sınav oldu. Hepimiz öncelikle bölgedeki vatandaşlarımızın ve acentelerimizin yaralarını sarmaya çalıştık. Ancak bu deprem, bize bir kez daha öz kaynak yapıları güçlü, sağlıklı bir plasman yapısına ve aynı zamanda ihtiyatlı bir yatırım stratejisine sahip şirketlerin sektörde uzun vadeli var olabileceğini gösterdi. Biz Ray Sigorta olarak sağlam finansal yapımızla 2018 yılından beri devam eden büyüme trendimizi bu sene de istikrarlı bir şekilde kârlı büyüme ile sürdürdük” diye konuştu.

Haberin Devamı

Stratejik hedefler

Büyümenin her şirketin temel hedeflerinden bir tanesi olmakla birlikte, kendileri için yeterli bir kriter olmadığını söyleyen Koray Erdoğan, “Her zaman altını çizdiğim gibi, kârlı, sürdürülebilir ve dengeli bir portföy ile içeriği oluşturulan büyüme çok daha değerli” dedi. 2023 yılında 65’inci yılını kutladıklarının belirten Koray Erdoğan, 2024 yılına güçlü ve alanında deneyimli bir üst yönetim kadrosu ile giriş yaptıklarını ve Ray Sigorta olarak stratejik hedefleri doğrultusunda organizasyon yapısını uçtan uca değiştirerek, yeni hedeflere çok güçlü bir şekilde hazır olduklarını ifade etti. 2024 yılı için hazır olduklarını belirten Koray Erdoğan, “2024 yılı deneyimli şirketlerin stratejilerini hayata geçirebileceği ve son dönemde tutarlı hareket eden, iş ortaklarına kötü sürprizler yaşatmayan şirketlerin meyvelerini toplayacağı, başarılı olacağı ve pozitif ayrışacağı bir yıl olacak. Ray Sigorta olarak biz 2024 yılına hazırız, bu seneyi deneyimimiz, dengeli portföy yapımız ve güçlü iş ortaklarımız ile çok başarılı olarak geçireceğimize inancım tam ve hedeflerimiz çok büyük” şeklinde konuştu.