Geri Dön
SigortaBES’e ‘erken’ başladılar

BES’e ‘erken’ başladılar

Katılım Emeklilik'le 20 binin üzerinde genç ve çocuk Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil olurken, bunların 1500'ünü yenidoğan ve sıfır yaş grubundaki bebekler oluşturdu. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, "Sektörde gençlere yönelik en iddialı BES ürününü hazırlayarak hem ailelerin hem de gençlerin geleceklerini güvence altına almalarını kolaylaştırmak istedik" dedi.

BES’e ‘erken’ başladılar

 

Sincek, "18 yaş altı düzenlemesinin ardından gözlemlediğimiz gibi gençlerin BES'e olan ilgisi memnuniyet verici. Ailelerin de teşvikiyle gençler arasında geleceği güvence altına alma, tasarruf yapma fikri daha çok yayılıyor. Katılım Emeklilik olarak her zaman olduğu gibi bu konuda da öncü uygulamalarımızla destek oluyoruz. Gençlerin BES'e daha kolay girmeleri için çok avantajlı bir 18 yaş altı BES ürünü hazırladık; Erken BES" şeklinde konuştu.

Sincek şöyle devam etti: "872 bin BES sözleşmesine, 230 bin sigorta sözleşmesine ve 6.7 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan Katılım Emeklilik; hedeflediği şekilde BES'te 18 yaş altı segmentinin de en iddialı oyuncularından biri oldu. Avantajlı paketimizle üretimin yaklaşık yüzde 8'ini gerçekleştiriyor, ilk 5'te yer alıyoruz. EGM verilerine göre 18 yaş altı BES'li sayısı 282 bine, bu kategorideki fon tutarı da devlet katkısı dahil 650 milyon liraya ulaştı. Bu kategoride, Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altı BES katılımcı sayımız 20 bini geçti."

100 TL katkı payı

"Herkesin yararlanabilmesi amacıyla minimum 100 TL'lik bir katkı payıyla plana dahil olmak mümkün" diyen Sincek, şunları söyledi:

"Giriş aidatını başlangıçta almıyor, sistemden çıkışa erteliyoruz. Ayrıca beş yıl sistemde kalan katılımcılar için giriş aidatını hiç almıyoruz. Bunlara ilave olarak katkı payını düzenli yatıran katılımcılara da yönetim gider kesintisi yapılmıyor. Ayrıca yüzde 30 devlet katkısı Erken BES planımızda da bulunuyor. Ayrıca erken BES'te yaş gruplarına göre değişen pek çok ek hizmet sunuyoruz. Erken BES'e giren çocukların yaşlarına uygun olarak sunduğumuz paketlerle çocuklarımızın diş ve göz sağlığına yönelik check - up'lar, oyun terapisi, psikolojik ve eğitim danışmanlığı gibi büyüme döneminde ihtiyaç duydukları pek çok hizmete erişimlerini kolaylaştırıyoruz. 18 yaş altı BES'te de Katılım Emeklilik'in farkını net olarak gösteriyoruz."