Geri Dön

Sağlığa güvence

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Evde kalarak kendimizi nasıl koruyorsak BES ve hayat sigortaları kapsamında kalarak geleceğimizi, sağlık sigortaları ile de sağlığımızı güvence altına almalıyız” dedi.

Sağlığa güvence

 

Pandemi döneminde sağlığımızı güvence altına almak için sigorta şemsiyesi altına girmenin önemini de vurgulayan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Evde kalarak kendimizi nasıl koruyorsak BES ve hayat sigortaları kapsamında kalarak geleceğimizi, sağlık sigortaları ile de sağlığımızı güvence altına almalıyız” diye konuştu.

İddialı büyüme var

Katılım Emeklilik’in sağlık sigortalarının büyümesi ve derinleşmesine destek sağladığı yeni markası; Katılım Sağlık da kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl bile geçmemesine rağmen faizsiz sağlık kategorisinde iddialı bir büyüme gerçekleştiriyor.

Ekim ayı itibarıyla 36 milyon liralık prim üretimi gerçekleştiren Katılım Sağlık, katılım sigortacılığı sağlık kategorisinde yüzde 37’lik pazar payına ulaştı. Katılım Emeklilik ise, 3.6 milyar lira fon büyüklüğü, 13 faizsiz fonu, 736 bin BES sözleşmesi ve 197 bin sigorta sözleşmesiyle büyümesini sürdürüyor.

Katılım esaslı ürün trendi...

Sağlık sigortalarında yeni bir alternatif olduğunu belirten Ayhan Sincek, “Diğer branşlarda olduğu gibi sağlıkta da insanların ihtiyaç duyacağı tüm ürünleri katılım esaslı olarak sunuyoruz. Bu da ürünlerimizi alanında benzersiz kılıyor.

Bu anlayışla çalışan Katılım Sağlık da sağlık kategorisinde özellikle faiz hassasiyeti olanlar için güvenli bir alternatif haline geldi. Katılım Emeklilik olarak tüm işlemlerimizde faizsiz anlayışımızla ve dünyada genel kabul görmüş katılım sigortacılığı prensipleri ile çalışıyoruz” dedi. Sincek şöyle devam etti:

“Bir diğer önemli nokta da halkımızın ihtiyaçlarını sahadan aldığımız geri bildirimlerle iyi analiz ediyoruz, hızlı aksiyon alabiliyoruz. Katılım Sağlık, son olarak salgın sürecinde hızlı hareket ederek katılımcılarının yanında olduğunu gösterdi. Salgın süreci gösterdi ki alışkanlıklarımız hiç beklenmedik şekilde bozulabiliyor. Evde kalarak kendimizi nasıl koruyorsak BES ve hayat sigortaları kapsamında kalarak geleceğimizi, sağlık sigortaları ile de sağlığımızı güvence altına almalıyız.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber