Geri Dön
SigortaSağlık sigortasında ileri yaştakilere ve çocuklara yeni hizmet

Sağlık sigortasında ileri yaştakilere ve çocuklara yeni hizmet

Sigorta şirketi Allianz Türkiye, sağlık sigortalarında iki yeni hizmeti hayata geçirdiğini duyurdu. Bu kapsamda İkinci Bahar programı ile ileri yaştaki sigortalılara avantaj sağlanırken, Çocuğum Evimde Güvende kitiyle de bebeklerin ev kazalarına karşı korunması hedefleniyor.

Sağlık sigortasında ileri yaştakilere ve çocuklara yeni hizmet

Allianz Türkiye, sigortalılarının yaşam boyu sağlık ortağı olma vizyonu ile hizmetler geliştirmeye devam ettiğini açıkladı. Müşterilerine İkinci Bahar ve Çocuğum Evimde Güvende adı altında iki yeni hizmet sunduğunu duyuran şirketin Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, sigortalılarının sağlıklarını, yıllar boyunca oluşturdukları varlıklarını koruma, hayatlarının tüm evrelerinde kendilerinin ve ailelerinin yanında olma misyonuyla çalıştıklarını söyledi.

TEKNOLOJİ İLE DESTEKLENMİŞ ÜRÜNLER SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Özdemir, Bizi, sadece sağlık harcamalarını karşılayan bir kurum olmanın ötesine taşıyan bu yaklaşımla bugün itibarıyla 1,5 milyon sağlık sigortası müşterimize Allianz Seninle diyoruz. Ani ve beklenmedik sağlık sorunlarının çözümünü ve bir kaza sonucu gerekebilecek tedavileri kapsayan, kritik hastalıklarında onlara destek olan poliçelerimizle hizmet veriyoruz. Ama aynı zamanda sürdürülebilirlik modelimizin temelinde yatan önleyici çözümler sunma, hastalandıklarında yaşam konforlarını artırma ve sağlıklı yaşamlarını sürdürmeleri konusunda yaşam boyu danışmanlık vermek için de çalışıyoruz. Yenilikçi ve ayrıcalıklı hizmetlerle sigortalılarımızın kolaylıkla ulaşıp içeriğini anlayabileceği, teknoloji ile desteklenmiş ürünler sunmaya, hızlı ve ulaşılabilir olmaya ve tüm kanallarda ihtiyaçlara özel çözümler üretmeye devam edeceğiz diye konuştu.

İKİNCİ BAHAR PROGRAMINDA YÜZDE 5 PUAN YÜKLEMESİ

İkinci Bahar programı hakkında detayları paylaşan Özdemir, Bu program bireysel tamamlayıcı ve modüler sağlık sigortası sahibi olan müşterilerin yaş aldıkça hayatlarını kolaylaştıracak hizmetler içeren, yaş almanın ödül olarak geri döndüğü bir bağlılık programı. İkinci Baharın birinci faz hizmetleri kapsamında 60 yaş ve üzerindeki sağlık sigortası sahibi müşteriler, herhangi bir soru veya ihtiyaçları için müşteri hizmetlerini aradıklarında sesli yanıt sisteminde vakit kaybetmeden müşteri temsilcisine erişim sağlayabiliyor. Program ile 65 yaş ve üzerindeki sağlık müşterilerine, sağlık harcama oranlarına göre yürürlükteki poliçe primlerinin yüzde 5i tutarında puan yüklemesi yapılıyor. Sigortalılar, Sağlık Cüzdanlarındaki puanlarını görmek için Allianzım mobil uygulamasını indirerek, sahip oldukları puanları, yeni sağlık poliçesi alımlarında ya da yenilemelerinde kullanabiliyor dedi.

70 YAŞ ÜZERİNE TEDAVİLERİNDE TRANSFER HİZMETİ

Özdemir, Allianz, 70 yaş ve üzerindeki sağlık müşterilerinin herhangi bir ameliyat veya yatarak tedavi ihtiyacı durumunda, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, İstanbul, Ankara ve İzmirde isteğe bağlı hastane transfer hizmeti sunuyor. Operasyon geçirmesi gereken müşterilerine ise evlerine döndüklerinde bu süreci daha rahat ve keyifli geçirmeleri için özel bir kit gönderiyor. Bireysel tamamlayıcı ve modüler sağlık sigortası sahibi müşterilerinin, otomatik olarak dahil olduğu programın, ikinci fazında yeni hizmetlerin de hayata geçmesi hedefleniyor ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN YAŞAYACAĞI OLASI EV KAZALARINA ÖNLEMLER GELİŞTİRİLİYOR

Dünya Sağlık Örgütüne göre yaralanma ve incinmelere bağlı nedenlerle her yıl 1 milyon çocuk hayatını kaybediyor. Neredeyse, tüm okul öncesi çocukluk çağı yaralanmalarının yarısı evde meydana geliyor. UNICEFe göre ise kaza geçiren çocukların yüzde 70'inden fazlası bu kazaları evde geçiriyor. Kazaların yüzde 60'ı çocukların davranışlarından değil, içinde bulundukları fiziksel çevreden kaynaklanıyor.

Güvenlik ekipmanları ile evde güvenlik eğitiminin, kazaların önlenmesinde büyük etkisi olduğu gerçeğinden yola çıkan şirketin, Çocuğum Evimde Güvende projesi hakkında, Özdemir, Ev kazalarını önleyici aparatlardan oluşan kit ve alınabilecek önlemler hakkında bilgilendirmeler ile müşterilerimize destek oluyoruz. Allianz, içinde ocak kilidi, ocak koruma, fırın kapağı kilidi, çekmece ve dolap kilidi, buzdolabı kilidi, mobilya sabitleyici, köşe koruyucular, kapı kolu koruyucu, klozet kilidi ve priz kapağı koruyucu bulunan kitlerle çocukların ilk maceralarını onlar için güvenli hale getirmeyi amaçlıyor dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler