Geri Dön
SigortaSağlıkta ömür boyu yenileme garantisi

Sağlıkta ömür boyu yenileme garantisi

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, tamamlayıcı sağlık sigortalarında uzun süre beklemeden ömür boyu yenileme garantisi alınabilmesinin ilgiyi artırdığını söyledi.

Sağlıkta ömür boyu yenileme garantisi

 

Pandemi ile birlikte sağlığın daha da önem kazandığı bu dönemlerde, sağlık harcamaları da mali giderlerde ciddi bir rol oynuyor. Sağlık giderleri giderek artarak ekonomik anlamda ek bir yük oluştursa da, tamamlayıcı sağlık sigortaları bu alanda bütçe dostu oluyor.

Bunun yanında sağlık sigortalarında ömür boyu yenileme süresini beklemek çoğu zaman sigortalılar için can sıkıcı bir durum olabiliyor ve sağlık sigortası yaptırmak isteyen sigortalıları korkutabiliyor. Ömür boyu yenileme süresinin erken verilmesi sigortalıların yenileme konusundaki endişelerini gideriyor ve sigortaya olan güveni artırıyor.

Yüzde 167 artış var

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, şunları söyledi:

"2022 Şubat sonu verilerine baktığımızda tamamlayıcı sağlık sigortası özelinde prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 166.6 artışla 1 milyar 103 milyon 915 bin liraya ulaştı. Bu ekonomik durumda giderek artış gösteren sağlık harcamalarına karşı tamamlayıcı sağlık sigortaları iyi bir alternatif oldu. Aynı zamanda şirketler tamamlayıcı sağlık sigortalarında ömür boyu yenileme garantisi hakkı vermeye başladı. Tamamlayıcı sağlık sigortaları sunduğu avantajlar ve sağladığı teminatlarla sigortalılara güvence sağlıyor."

Sağlıklı olmanın değerini daha iyi anladığımız bu dönemde, Quick Sigorta’nın yeni ürünü Quick Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmete girdi. 'Şehrin en iyi hastanesi bana yeter, farkı Quick öder' mottosuyla piyasaya sunulan üründe sigortalılar üç farklı network ağıyla, şehrin en iyi hastanelerinin olanaklarından yararlanabiliyor. Bu ürün, 45 yaş öncesi sigortalılar için sektörde bir ilk olarak 'Ömür Boyu Beklemeden Yenileme Garantisi'ni tercihe göre birinci ya da ikinci yılın sonunda ek prim ödeyerek müşterileri ile buluşturuyor. Ayrıca Quick Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, başka bir sigorta şirketinde sağlık sigortası olup ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanamamış bireylerin en az 1 tam yıl kesintisiz sigortalılık süresini doldurmaları halinde kendilerine ömür boyu yenileme garantisi hakkı da tanıyor.