Geri Dön
Sigorta‘Tatil öncesi kasko yaptırmak önemli’

‘Tatil öncesi kasko yaptırmak önemli’

Tatil döneminde trafik kazalarının önüne geçmenin önemine dikkat çeken Doğa Sigorta CEO’su Kırmızı, tatil öncesi kasko hatırlatmasında bulundu.

‘Tatil öncesi kasko yaptırmak önemli’

 

Temmuz ve ağustos aylarında iç turizmin canlanmasıyla beraber trafikte kazalara dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, “Tatile çıkarken sorumluluklarınızı geride bırakmayıp, daha rahat bir tatil için kaskonuzu önceden yaptırmak büyük önem taşıyor” dedi.

Bir yılı aşkın süredir mücadele verdiğimiz Kovid-19 salgını geçtiğimiz yılın yaz tatiline büyük bir gölge düşürmüştü. Havaların ısınması ile beraber insanların güzel havaların tadını çıkarmak için özellikle iç turizmin de canlanmasıyla tatil yerlerine seyahat etmeye başladığı yeni süreçte, kitlesel aşılama süreci hız kazansa da pandemi etkisi hala devam ediyor.

Salgın sürecinin başından itibaren kişilerin sağlıkları hakkında endişe duyarak kalabalık ve havasız ortamlardan uzak kalma isteği, özel araçların kullanım oranını da artırdı. Trafikteki araç sayısı 24.5 milyonu aşarken oto sigortaları ve pandemi sürecinde talep artışının en çok görüldüğü sağlık sigortaları da gündem maddelerinden oldu.

Yoğunluk artıyor

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, tatil döneminde trafik kazalarının önüne geçmenin önemine dikkat çekti:

“Hem öğrencilerin yaz tatilinin başlaması hem de havaların ısınması ile birlikte tatil sezonu açıldı ve insanlar şehirlerden yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı. Kalabalık ve havasız ortamlardan uzak kalmak isteyen vatandaşlarımız il dışı seyahatleri sırasında uçak, otobüs, vapur gibi toplu seyahat edilen araçları kullanmaktan kaçınarak özel araçlarına yöneliyorlar. Yaz tatili, bayram tatili gibi uzun sürecek seyahatler öncesi oluşan trafik yoğunluğu ve yüksek hız trafik kazalarını da beraberinde getiriyor.”

Kaza sayılarının sadece kazaya dahil olan sürücüler için değil trafikteki diğer araç sahipleri için de tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Kırmızı, “Seyahatlerimizde hem kendi aracımızın hem de trafikteki diğer araçların güvenliğini gözetmek manevi bir sorumluluk. Tatile çıkarken sorumluluklarınızı geride bırakmayıp, daha rahat bir tatil için kaskonuzu önceden yaptırmak büyük önem taşıyor.

Doğa Sigorta Kasko ürünü ile sadece çarpma, çarpışma gibi durumlar değil yanma, hırsızlık, anahtar kaybı gibi olası riskler de teminat kapsamında” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler