Geri Dön
Sigorta‘Yaraları sarmak için çalışıyoruz’

‘Yaraları sarmak için çalışıyoruz’

Türkiye Sigorta Birliği, orman yangınlarının etkilediği Manavgat, Bodrum ve Marmaris’teki çalışmalar hakkında, “Tüm paydaşlarımızla birlikte, yaşanan riskler karşısında sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getirmek için her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu

‘Yaraları sarmak için çalışıyoruz’

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Manavgat, Bodrum ve Marmaris’te meydana gelen orman yangınları ile ilgili bölgedeki ilk veriler doğrultusunda açıklamalarda bulundu. Manavgat, Bodrum ve Marmaris ilçelerinde Yangın ve Kasko poliçelerinde sektörün sağladığı toplam teminat tutarının yaklaşık olarak 71 milyar TL olduğunun altı çizilen açıklamada, yangınların kontrol altına alınması için büyük bir özveri ile görev yapan başta itfaiye olmak üzere tüm kamu ve sivil toplum kuruluşları ile Türk halkına teşekkür edildi.

‘Her daim yanındayız’

TSB, sigorta sektörünün, can ve mal kayıpları yanında, yangınlarda yok olan bitki örtüsü ve zarar gören canlılar konusunda da üzüntü içinde olduğu dile getirdi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Sigorta sektörü olarak yaraların sarılması için üzerimize düşeni yapmak üzere harekete geçtik. Yerel idareler kanalıyla oluşturulan bilgiler üzerinden sigorta şirketlerince yapılan incelemeler neticesinde, sigortalı olduğu tespit edilen araç ve konutlar için sigortalılara ulaşılarak tazminat süreçleri hızlandırılacak. Yaşanan olağanüstü durum göz önüne alınarak zararların bir an önce giderilebilmesi ve hasar tazmin sürecinin hızla işletilebilmesi adına, evrak temin sürecinde sigortalılara gerekli kolaylık sağlanacaktır.”

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler