Trabzonspor alternatifli bir kadroya sahip değil. Sakat ve cezalı varsa, onların yerine kimin oynayacağı belli.
Önemli olan kulübe. Maç içinde oradan katkı var mı, yok mu ona bakmak gerek. Maalesef en büyük eksik, geriden gelenlerin katkısı. Trabzonspor’un en büyük eksiği bu. Sonuca etki edecek kimse yok.
Abdullah Avcı her takımın yaşadığı şanssızlıklara tanıklık ediyor. Bu kez de iki önemli kanat oyuncusu Nwakaeme ve Ekuban yoktu. Ne yapacaktı, karalar mı bağlayacaktı? Elindeki imkanlar dahilinde makul bir kadro sürdü sahaya. Onlar da bu takımın bir parçası ise değerlendireceklerdi verilen şansı. Olmadı, üzerine kafa yorulması gereken bir sorun. Bu işin gelecek sezonu da var ise Trabzonspor Başkanı, Abdullah hocaya kulak vermeli.
Genel bir değerlendirme şart. Trabzonspor bu maça kadar son beş sınavında kaç puan topladı? Ligde zirve hedefleyen bir takım için endişe verici bir istatistik. Daha fazlası olur mu idi, elbette.
Sorgulanacak konu bu zaten. Maç kaybeybetmemek üzerine bir oyun planınız varsa puan toplarsınız.
Peki kazanmak adına neler yaptınız? Abdullah hocam;, kırılma, gönül koyma ama, skor almak adına fazlası bekleniyordu sizden.
Trabzonspor son haftalarda sıradan bir takım görüntüsü veriyor. Kimse aksini iddia edemez. Artık şampiyonluk için favori değilsiniz.
Beraberlik normal sonuç oldu. Yenilmemek üzerine bir kurgu olduğunu sanmıyorum ama, kazanmak için o kadar az çabası var ki, Trabzonspor’a yakışmıyor skordan uzak kalmak.
Dün, Rizespor. Deplasman filan değildi. Kimsenin seyircisi yoktu. Tarafsız saha idi. Trabzonspor’un avantajı fazla idi. Kadro olarak eksiklerini bahane etmeden kazanmak için daha fazla çaba harcamalıydı. Eksikler dönünce ne değişecek göreceğiz.
Ben bu maç üzerinden bakmıyorum. Trabzonspor’daki en ciddi sorun, görev alan oyuncuların üstlendikleri sorumluluğu bilmemesi. Herkesin parasını son kuruşuna kadar aldığı bir kulüpte, sorumluluğunu bilmeli insanlar.
Trabzonspor bu ligin en üst düzey koşullarını sağlamaya çalışan bir kulübü ise, her elemanı(!) hakkını vermeye çalışmalı.
Artık günlük sonuçlar, bugünkü beraberlik değil, sezon sonucu dahil, uzun vadeli planlara bakmalı.