Milli Takım Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Ataman'a sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın!

Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Ataman'a sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın!

26.02.2024 - 09:21 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komsuoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'a eleştirilerde bulundu.

Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Atamana sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2025 Avrupa Basketbol Şampionası Elemeleri'nde İzlanda'yı 76-75 mağlup ederek gruptaki ilk galibiyetini elde etti. Milli takıma son saniyede galibiyeti Tarık Biberovic'in basketi getirdi.

Haberin Devamı

Maç sonu Fenerbahçe'nin basketboldan sorumlu yöneticisi Sertaç Komsuoğlu, sosyal medya üzerinden A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'a sert eleştirilerde bulundu.

Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Atamana sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın

Şehmus Hazer eleştirisi

Sertaç Komsuoğlu, alınan mağlubiyetin ardından Fenerbahçe Beko forması giyen Şehmus Hazer'i eleştiren Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman'a, Milli takımımızın bugün İzlanda'ya karşı aldığı galibiyetin ardından isim vererek teşekkür etmesi gerektiğini dile getirdi.

İşte Sertaç Komsuoğlu'nun Ergin Ataman'a tepkisi

Sertaç Komsuoğlu'nun yaptığı o açıklama;

''46/76

İsim vererek eleştirmeyi biliyorsan, yine isim vererek tebriği de, teşekkürü de bileceksin!

Hayalinin başka şeyler olduğunu söylüyorsan, o zaman bu kutsal görevi gizli ajandası olmayanlara bırakacaksın!''

Haberin Devamı

İtalya maçının ardından Şehmus Hazer'i eleştirdi

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu ilk maçında İtalya'ya karşı oynanan maçtan sonra yaptığı açıklamada Fenerbahçe Beko forması giyen Şehmus Hazer'i eleştirdi.

Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, ''Özellikle ikinci periyotta çok fazla top kaybı yaptık. Şehmus oyuna girdikten sonra beş dakika içinde üç top kaybı yaptı. Belki de oyuncuları dinlendirirken çok top kaybı yapıp maçın kontrolünü elimizden kaçırdık." ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Atamana sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın

Ergin Ataman'ın İzlanda maçı sonrası açıklaması

Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komsuoğlu'nun tepkisini çeken Ergin Ataman'ın İzlanda maçı sonrası yaptığı açıklama ise şöyle;

"Son toptaki oyunumuzda planımız pası Tarık'a vermekti. Faul problemleri olduğu için topu içeriden kullanmayı planlamıştık. Tarık pası alamazsa Melih'in şutu vardı. Kenan, Tarık'a vermeyi tercih etti. Bana göre doğru bir tercihti. Tarık daha da net girip atabilirdi ama topu elinden kaçırdı. Sonra şans yardım etti. Topu tuttu ve skor yaptı. Maçın son 5 dakikasında en iyi savunmacılarını Tarık'a vermişlerdi. Son alternatifimiz Melih'ti. Ancak o dış atış kullanacaktı. Tarık daha yakın bir atıştan sayıyı buldu."

İşte Türkiye - İzlanda periyot sonuçları

Haberin Devamı

1. Periyot sonucu: Türkiye 16-16 İzlanda
2. Periyot sonucu: Türkiye 19-14 İzlanda
3. Periyot sonucu: Türkiye 19-17 İzlanda
4. Periyot sonucu: Türkiye 22-28 İzlanda

Fenerbahçeli yöneticiden Ergin Atamana sert tepki: Bu kutsal görevi bırakacaksın