Metin Görgün

Metin Görgün

metingorgun@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

B eşiktaş’ın dar kadroyla buraya gelmesi bile başarı. Ancak buraya kadar geldiysen de gereğini yerine getireceksin.
İzlediğimiz voleybol eski tabiriyle tam bayan voleyboluydu. Yani servis atanın seriler yakaladığı ve psikolojisi iyi olanın kazandığı klasik bir maç izledik. Seyirciye gelince, eğer bir gün önce Fenerbahçe şölenini izlemesek, Beşiktaş için iyi seyirciydi derdim.
Bu takım daha ne yapabilir. Avrupa’da final oynuyor. Daha büyük bir organizasyon beklerdim. Gelelim maça, genç Dicle, Maria Tumas ve Nizetich iyi başladılar. Ancak pasör Seda oyunu köşelere yıkınca uzun Rus takımı önce blok, daha sonra da defanstan çıkan topları iyi kullanarak maçı kazanmayı bildi.
Adnan Kıstak’ın Natalia değişikliği iyi bir hamleydi ama yetmedi. Servis karşılamada bu kadar hatayı final maçı kaldırmaz. Bu tip maçlar psikolojik savaştır. İlk set de çok önemlidir. Bence maçın psikolojik üstünlüğü bu sette ve 2. setin sonunda Rus Odintsovo’ya geçti. Beşiktaş istedi, salladı ama yıkamadı. Bu platformda olmak Beşiktaş için tecrübe. Şimdi olmadı ama yatırıma devam. Türk voleybolu kulüpler bazında muhteşem bir sene geçirdi. Bu başarıların milli takımlara yansımasını bekliyoruz.