Metin Görgün

Metin Görgün

metingorgun@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

Sezon öncesi yapılan planların harcanan paraların, alınan risklerin, taçlandığı an işte bu yarı final maçıydı. Başta başkan Selahattin Süleymanoğlu sonra da emeği geçen herkesi kutluyorum.
Bu tip maçlar da çok fazla teknik taktik konuşmak doğru değil. En önemlisi sahada istekli bir Halkbank vardı. Bir de günün formda ismi Juantorena ile Emre Batur devreye girince ortaya 3-0’lık net galibiyet çıktı. Rafael, Polonya takımının zaafını kısa pasör Masny öndeyken çabuk yüksek toplar kullanarak değerlendirdi ve Juantorena’yı yıldız yaptı.
Asıl konuşulması gereken bugünkü final maçı. Rus ekolünün en iyi temsilcisi Belgorod çok uzun ve kuvvetli bir takım. 2,18’lik Musersky durdurulması çok güç bir oyuncu. Bir de bu kapasiteli takımı İtalyan beyin Travica çok iyi yönetiyor. Dünkü gibi iyi servis atıp, iyi servis karşılamak ve de ortadan daha çok hücum yapmak şart. Kazinsky’nin de daha iyi oynaması ve antrenör Stoychev’in kenardaki oyunculardan daha çok yardım alması şartı ile güzel ve zevkli bir final bizi bekliyor. Ancak işimiz kolay değil. Ankara seyircisini de bu maça daha fazla katılımcı olarak tribündeki yerlerine bekliyoruz. Zor ama neden olmasın.