Metin Görgün

Metin Görgün

metingorgun@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

CEV Şampiyonlar Ligi final gününe Eczacıbaşı’nın mağlubiyet haberine üzülerek başladık. Tekrar olmasın diye nedenlerini konuşmaktansa hak eden kazandı diyelim. Yalnızca Skowranska gibi servis karşılama problemli oyuncunun üstünden neden oynamadığımızı merak ettiğimizi söylemekle yetinelim.
Vakıfbank’ın ise final maçını kazanacağına o kadar inanmıştık ki, son sayıya kadar geri dönüş bekledik. Önce iyi oynadığımız ilk seti Brakochevic’in kötü oyununa rağmen alabilirdik. Ancak Larson’u ve Gamova’yı durduramadık. Ama iyi servis atıp, iyi de blok yapıyorduk. Sorun hücumdaydı. İkinci sette ise hem kötü servis attık, hem de servis karşılamada Costagrande üst üste hatalar yapınca Naz takımı gerektiği gibi oynatamadı.
Yüksek Rus bloğu devreye girince farklı skorla bu seti de kaybettik, ancak biraz ürksek de Vakıfbank’ın geri dönüşünü bekledik. Ama bazen bu geri dönüş elinizde olamayabiliyor. Kazan, Gamova’yla buna izin vermedi. Çok iyi ve istekli oyunla şampiyonluğu hak ettiler. Rus kadın voleybolu önce son Avrupa şampiyonluğunu, şimdi de Şampiyonlar Ligi’ni kazanarak kupayı ülkelerine götürdüler. Gözde ve Costagrande ile sıkışık anlarda Kazan bloklarını aşamadık. Gamova gibi bir pasör çaprazının sonucu nasıl değiştirdiğini görmüş olduk. Her şeye rağmen özellikle son sette son ana kadar mücadele eden kızlarımıza teşekkürler.