Geri Dön

Ballıkayalar Tabiat Parkı Kocaeli İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Tabiat parkları, hem dinlenme hem de gezi alanları olarak büyük bir ilgi görüyor. Çeşitli spor ve kamp gibi doğa aktivitelerinin yapılabildiği yemyeşil doğası ile huzurlu bir atmosfer sunan bu doğal parklardan Ballıkayalar Tabiat Parkı, Kocaeli ilinde nerede, nasıl gidilir? Giriş ücreti ve adres bilgileri gibi konu başlıklarıyla sizlerle.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Kocaeli İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Ballıkayalar Tabiat Parkı, şehir yaşamının stresli ortamından uzaklaşarak rahat bir nefes almak ve doğa ile baş başa keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için ideal bir park. Özellikle hafta sonları ve yaz aylarında sevdikleri ile birlikte bu güzel tabiat parkına olan talep bir hayli artıyor. Park kapsamında yer alan sosyal tesislerde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde düzenleniyor.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul'a yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta, Gebze Sanayi Bölgesi'ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bu yakınlığa rağmen doğal sit alanı olma özelliğini koruyan bir tabiat parkı. Tatil dönemlerinde aranılan mesire alanlarının başında geliyor. İrili ufaklı şelaleleri ile eşsiz bir doğa manzarası ile ziyaretçilerini karşılıyor. Çay ve şelalelerle bezeli doğası yanında farklı hayvan türlerine de ev sahipliği yapan bir doğal park. Daha önce hiç görmediğiniz kuş çeşitlerini ve tilki, köstebek gibi bilinen ama çıplak gözle nadiren görülmeyen canlılarla da karşılaşmak mümkün.

Ballıkayalar Tabiat Parkı içerisinde gezi parkurları yanında tırmanış yapmak isteyenler için tırmanış alanları bulunuyor. Gebze'ye 8 kilometre uzaklıkta yer alan tabiat parkı, Tavşanlı Köyü'ne ise 1 kilometre uzaklıkta. Ballıkayalar Tabiat Parkı'na gitmeyi planlayanlar İstanbul-Gebze yol güzergahı üzerinden Tavşanlı Köyü tabelalarını izleyerek rahatlıkla parka ulaşabilirler. Gebze'ye Marmaray hattı üzerinden gelenler ise Tavşanlı Köyü'ne gitmek için Tepecik hattına giden otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Giriş Ücreti ve Adres Bilgileri

Ballıkayalar Tabiat Parkı'na giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Özel araçları ile parka gelenlerden ise 20-TL otopark ücreti alınmaktadır. Piknik yapmak isteyenlerden ise ekstra 20-TL masa parası alınmaktadır. Piknik alanlarından farklı yerlerde kamp yapmayı planlayanlar, eşyalarını yanlarına alarak çadır parası ödemeyi tercih etmektedir. Bu şekilde kamp yapmak isteyenlerden 40-TL çadır parası alınmaktadır. Ballıkayalar tabiat parkının açık adresi: Barış Cad. 41400. Tavşanlı Köyü Gebze/KOCAELİ.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri (2020)

Ballıkayalar Tabiat Parkı, Covid-19 kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde ziyarete kapatılmış olup tekrar hizmete açılması dört gözle parkın müdavimleri ve ziyaret etmeyi isteyenler tarafından beklenmektedir. Hizmete açılması akabinde hafta içi ve hafta sonları ziyaretçilerine eskisi gibi en iyi şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber