Geri Dön

Çubucak Tabiat Parkı Muğla İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Ege Türkiye'nin doğal güzelliklerini yansıttığı bir bölgedir. Özellikle Muğla şehri Ege'nin tüm güzelliğini hemen hemen yansıtır. Muğla turistik bir yer olmakla beraber aynı zamanda da tarihi bir şehirdir. Muğla'nın yeşil alanları da oldukça fazladır. Piknik yapma alanları ve kamp yapma olanakları bu şehirde oldukça fazladır. Çubucak tabiat parkı da Muğla şehrinde yer alan bir tabiat parkıdır. Çubucak tabiat parkını ilk kez duyan ve kamp yapmayı seven kişiler de bu alanda kamp alanı var mı şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Çubucak tabiat parkı için merak edilen bir diğer detay ise giriş ücreti konusudur. Çubucak tabiat parkı Muğla şehrine gelenlerin gezi listesine eklediği bir yer olarak bilinmektedir. Ayrıca bu tabiat parkı sosyal medyada da paylaşılmakta ve beğenilmektedir. Çubucak tabiat parkı ile ilgili yoğun araştırma yapılmaktadır. Peki, Çubucak tabiat parkı Muğla'da nerededir? Çubucak tabiat parkına nasıl ulaşım sağlanır Çubucak tabiat parkına giriş ücreti nedir? İşte Çubucak tabiat parkına dair her şey.

Çubucak Tabiat Parkı Muğla İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Çubucak tabiat parkı içerisinde kamp yapma olanakları gelişmiştir. Aynı zamanda bu tabiat parkı içerisinde bir de kamp tesisi bulunur.

Çubucak Tabiat Parkı Nerede?

Çubucak tabiat parkı Muğla'da bulunmaktadır. Muğla'nın Marmaris datça yolu üzerinde bulunur.

Çubucak Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Çubucak tabiat parkı hem özel araç ile hem de toplu taşıma ile ulaşımı mümkündür. Muğla'nın merkezinden direkt olarak Çubucak tabiat parkına giden otobüsler ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu toplu taşıma araçlarını tercih ederek Çubucak tabiat parkına ulaşım sağlayabilirsiniz. Çubucak tabiat parkına bir başka ulaşım seçeneği de kara yolu ile aktarmalı hava yoludur. Muğla havalimanına indikten sonra buradan kalkan transit araç hizmetlerini tercih ederek Çubucak tabiat parkına ulaşabilirsiniz.

Çubucak tabiat parkına ulaşmak için öncelikle Marmaris Datça yolu üzerinde yer alan tabelaları takip etmek gerekir. Bu tabelaları takip ederek Çubucak tabiat parkına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çubucak Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Çubucak tabiat parkına kişi başı giriş ücreti 9 liradır. Araç ile girmek isteyen ziyaretçiler için ise giriş ücreti 27 TL olarak belirlenmiştir.

Çubucak Tabiat Parkı Özellikleri

- Kamp tesisleri bulunmaktadır.
- İçerisinde göl bulunur.
- Denize girmek için tesisler yer almaktadır.
- Karaçam ve kozalak ağaçları gibi zengin ağaç türleri bulunmaktadır.

Çubucak Tabiat Parkı Hakkında Bilgi

Çubucak tabiat parkı Marmaris'in en ünlü yerlerinden birisidir. İçerisinde hem kamp yapma olanağı hem de piknik yapma şansı vardır.

Sürücülerin dikkatsizliği kazaya neden olduEylül ayında meydana gelen trafik kazalarından bazıları Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi kameralarına yansıdı. Ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarının sürücülerin dikkatsizliği ve kuralların ihlali sonucunda meydana geldiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber