Geri Dön

Delihöbek Dağı'na tırmandılar

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (ODAK) üyeleri, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde Delihöbek Dağı'na tırmandı.

Delihöbek Dağı'na tırmandılar

 

İlk olarak Andırın'ın Çiğşar Mahallesi'nde 2 gün kamp yapan Adana PRODOSS ve ODAK üyeleri, daha sonra tırmanışa geçti. Tırmanış öncesi bir açıklama yapan ODAK Başkanı Yücel Erdoğan, "Andırın Çiğşar Mahallesi'nde bulunan Delihöbek Dağına sporcularımızla bir tırmanış gerçekleştiriyoruz. 1500 metreden başlayarak 2 bin 350 metreye kadar tırmanacağız. Burada kaya yapısı tırmanışa oldukça müsait. Burada 2 gün kamp yaptık, sporcularımız da oldukça memnun kaldılar" dedi.

 

Amatör dağcı Orhan Koşar ise Andırın'ın konum itibari ile bir çok spor faaliyetlerinin yapılacağı bir coğrafyaya sahip olduğunu, ormanlarıyla da görsel bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Koşar, "Dağcılık Federasyonunun rahatlıkla eğitim verebileceği, eğitime son derece uygun kaya oluşumlarının bulunması nedeniyle  ayrıca önemli bir yere sahip. Bunun yanında yamaç paraşütü yapmaya uygun seyir zevki harika yerler var, Mersin, Adana, Osmaniye bölgesindeki dağcı kulüplerini çekmeye başladık, yurtdışından bile doğa severler bölgeye rahatlıkla gelebilir, burayı cazibe merkezi yapmayı umut ediyoruz" diye konuştu.

 

 Delihöbek Dağına tırmandılar

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber