Geri Dön

Ericek Gölü Bursa İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi

Bursa ve ülkemizin en önemli göllerinden biri olan Ericek Gölü ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Hakkında oldukça arama yapılan Ericek Gölü'nün özellikleri, oluşumu ve tarihçesini içeriğimizde bulabilirsiniz...

Ericek Gölü Bursa İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi

Coğrafyamızın en önemli miraslarından biri olan Ericek Gölü ile ilgili bilileri derledik...

ERİCEK GÖLÜ İLE İLGİLİ BİLGİLER

Ericek Göleti Katırlı Dağlarının eteklerinde sulama amacı ile oluşturulmuş yapay bir gölettir. Gürsu ilçesine bağlıdır. Şehir merkezinden 36 km uzaktadır. Gidiş yolu ne güzel ne de kötü diyebilirim, dikkatli gitmenizde fayda var. İçerisinde piknik alanları ve adrenalin parkı ile güzel vakitler geçirebileceğiniz bir alan. Unutmadan giriş ücreti 5 TL bunu da söylemekte fayda var.

Not : Ericek gölünün bir çok yerinde telefon çekmiyor fakat baz istasyonu kurulumu için belediyenin çalışmaları devam ediyor, bunu da söylemeden geçmeyelim.

Bu manzarayı görmek için illaki drone ihtiyaç yok. Adrenalin parkın arkasındaki tepeye (240m yükseklik) çıkıp keyifli bir seyir hemde spor yapabilirsiniz.

Ericek göleti Bursa’ nın yeni yeni keşfedilen ve son zamanlarda yapılan yatırımlarla uğrak bir nokta olma yolunda hızla ilerleyen bir destinasyon. Yolun uzunluğu sizi caydırmasın, biz bu yola değdi dedik, eminim sizde bizimle aynı düşüneceksinizdir.

Ericek göleti şehirden uzak, yeşilin içinde insana huzur veriyor. Belediyenin oluşturduğu banklar sayesinde göl kenarında ve orman içindeki piknik alanlarında mangalınızı yapabilirsiniz. Piknik alanı olarak göl çevresinde bir çok çeşme bulunmaktadır. Ayrıca lavabosu ve mescidi ile de herşey düşünülmüş. Göl kenarında ağaçların gölgesi altında keyifli vakit geçireceğinize eminim.

Ericek göleti Adrenalin Park Haziran 2018′ in ilk pazar günü hizmete açıldı (Sezon Açılışı). Gürsu adrenalin parkta, olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık tırmanma parkuru, atv safari parkuru, yapay tırmanma duvarı, kampçılık alanı, zipline hattı, gölet sporları alanı (airboat, kano sporları) ve seyir alanları yer alıyor. Ericek göleti zipline hattı ile Bursa’ da bir ilk olma özelliği taşıyor. Atış poligonu ile de farklı bir hizmet sunuluyor. Ayrıca deniz bisikletleri ile gölün üzerinden alanı keşfedebilirsiniz.

Ericek göleti bungalov evleri bu yıl (2018) hizmete açıldı. Her bungalov evinin bahçesi, oturma alanları, cafe, restaurantı ve yörük çadırı bulunmaktadır. Ericek göleti bungalov evlerini ev olarak kiralayabileceğiniz gibi, yatak olarakta kiralayabilme imkanınızın olduğunu öğreniyoruz.

 

 

 

Cumhurbaşkanı'ndan İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesaj gönderdi. İslam dünyasına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakmalıyız" dedi ve ekledi: "Fitneye düşmeyeceğiz, kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz." Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a da tepki gösteren Erdoğan, "Macron'un başını çektiği girişimlerin gayesi İslam ile hesaplaşmaktır" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber