Geri Dön

Göktürk Göleti Tabiat Parkı İstanbul'da Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

İstanbulluların özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde gezebilecekleri pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan birisi Göktürk Göleti Tabiat Parkıdır. İstanbul içerisinde hoş ve estetik bir yağıya sahip olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı dinlenebileceğiniz ve nefes alabileceğiniz cazibe merkezlerden birisidir. Buralardaki yerleşimin artması ile Tabiat Parkının da değeri artmaya başlamıştır. Peki Göktürk Göleti Tabiat Parkı İstanbul'da nerede, nasıl gidilir? Giriş ücreti ve adres bilgilerini sizlere detaylıca açıkladık.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı İstanbul'da Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Hem İstanbul'da bulunan hem de doğa ile baş başa kalabileceğiniz yer alan Göktürk Göleti Tabiat Parkı önemli yerlerden birisidir. Pek çok bitki çeşitleri ile İstanbullulara zenginlik sunmaktadır.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı İstanbul ilinin Eyüp ilçesinde yer almaktadır. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiş olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı ismini sınırları içerisinde olması nedeniyle Göktürk'ten almaktadır. Göktürk Eyüp ilçesine bağlı bir belde olup son yıllarda yerleşim alanlarının arttığı bir yer olmaktadır. Ayrıca sınırları içerisinde olması nedeniyle Göktürk'ten almaktadır. Ayrıca Göktürk Göleti Tabiat Parkı içerisinde kavaklıdere ve kolları tarafından beslenen gölet bulunur. Bu nedenle Göktürk Göleti Tabiat Parkı ismi buradan da gelmektedir.

Göktürk Göleti Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı İstanbul ilinde yer almaktadır. Bu nedenle İstanbul ilinin her ilçesinden ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul'un Eyüp ilçesi Göktürk Beldesi kuzey batı bölgesinde yer alan tabiat parkı önünden otobüsler geçmektedir. Bu otobüslerin hatları şunlardır:

- Mecidiyeköy'den kalkıp Göktürk beldesine giden otobüs hattı 48 numaradır.
- Kazlıçeşme'den kalkıp Göktürk beldesine giden otobüs hattı 48A numaradır.
- Eminönü'nden kalkıp Göktürk beldesine giden otobüs hattı 48E numaradır.
- 4. Levent semtinden kalkıp Göktürk beldesine giden otobüs hattı 48L numaradır.
- Arnavutköy'den kalkıp Kemerburgaz'a giden otobüs hattı ise 48KA numaradır.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Hakkında Bilgi

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Belgrad ormanlarının çok yakınında yer almaktadır. Muhteşem bir güzelliğe ve doğa manzarasına sahip bir Tabiat Parkıdır. Bu nedenle ziyaretçilerine huzur dolu bir gün geçirmektedir. Göktürk Göleti Tabiat Parkı etrafında pek çok ağaç çeşidi bulunmaktadır. Meşe ve Gürgen ağaçları dışında Karaçam, Sahil çamı, Saplı meşe, Doğu çınarı, Doğu kızılağacı ve Doğu kayını gibi farklı çeşitlerde pek çok ağaç çeşidi bulunmaktadır.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Göktürk Göleti Tabiat Parkı'na girebilmek için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Şahıs olarak giren kişiler 5 TL öder iken indirimli kişiler 2,5 TL ödeme yapmaktadır.

Antalya'da denizde hortum! 15 dakika sürdüAntalya'nın Kemer ilçesi Çıralı tatil merkezi açıklarında çıkan hortum 15 dakika ilerledikten sonra kayboldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber