Geri Dön

Gölcük Tabiat Parkı Bolu İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Ülkemizin doğal güzellikleri saymakla bitmiyor. Özellikle yeşil alanları seven kişiler için çok güzel yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden birisi de Gölcük tabiat parkıdır. Gölcük tabiat parkı Bolu'da en çok tercih edilen ve en ziyaret edilen yerlerin başında yer almaktadır. Özellikle Bolu seyahat rehberlerini incelediğimize Gölcük tabiat parkının ilk sıralarda yer aldığını görüyoruz. Bu tabiat parkında pek çok aktivite yapmak mümkündür. Bundan dolayı da şehrin gürültüsünden bir nebze de olsun uzaklaşmak isteyen kişiler için tercih edilen mekanların başında Gölcük tabiat parkı gelmektedir. Gölcük tabiat parkı Bolu'nun en gözde yerlerinden birisidir. İnternette de Gölcük tabiat parkının fotoğrafları oldukça fazla paylaşılmaktadır. Peki, Gölcük tabiat parkı Bolu'nun neresindedir? Gölcük tabiat parkına nasıl gidilir? Gölcük tabiat parkına giriş ücreti nedir? İşte Gölcük tabiat parkına dair her şey.

Gölcük Tabiat Parkı Bolu İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Gölcük tabiat parkında ailecek piknik alanları yapacağınız alanlar mevcuttur.

Gölcük Tabiat Parkı Nerede?

Gölcük tabiat parkı Bolu'nun merkezinde yer almaktadır. Merkez'in mesciler mahallesinde yer alan bir tabiat parkıdır.

Gölcük Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Gölcük tabiat parkı merkezde yer olduğundan dolayı ulaşım son derecede basittir. Bolu merkeze geldikten sonra buradan Mesciler mahallesine giden pek çok otobüs bulunmaktadır. Ayrıca merkezde yine Gölcük tabiat parkına giden minibüs ve dolmuşların resimleri yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa süre içerisinde Gölcük tabiat parkına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca yine özel araçla da ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler için Bolu merkeze geldikten sonra bu tabiat parkını ziyaret edebilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Gölcük tabiat parkına giriş ücreti kişi başı 5 liradır. Motosiklet ile giriş yapmak isteyen ziyaretçiler için giriş ücreti 9 liradır. Otomobil için giriş ücreti 18 TL iken, minibüs ile bu tabiat parkına giriş yapmak isteyen ziyaretçiler 54 lira ödemek zorundadır.

Gölcük Tabiat Parkı Özellikleri

- Bolu'nun merkezine 13 kilometrelik bir mesafede bulunur.
- Gölcük tabiat parkı içerisinde yapay suni göl bulunmaktadır.
- Yapılan yapay gölün kapladığı alan 4.5 hektardır.
- Gölün yükseltisi ise 1217 metredir.
- Gölcük tabiat parkı içerisinde karışık ağaç türleri bulunmaktadır.

Gölcük Tabiat Parkı Hakkında Bilgi

Gölcük tabiat parkı Bolu'nun tercih edilen mekanlarından birisidir. Özellikle şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve piknik yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Gölcük tabiat parkında doğa yürüyüşü yapabilir ve temiz hava alabilirsiniz. Giriş ücretleri oldukça uygun olmakla beraber yemyeşil güzelliğin tadına sonuna kadar varabilirsiniz.

Yabani hayvanları sağlığına kavuşturuyorlarAFYON Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (AKÜREM) 3 yıldır, doğada yaralı ve bitkin halde bulunan hayvanların tedavisi yapılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber