Geri Dön

Karagöl Tabiat Parkı İzmir İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Doğa ile baş başa bir vakit geçirmek ve muhteşem bir güne şahitlik edebilmek için Karagöl Tabiat Parkı çok özel bir olanak sunuyor. Eşsiz bir doğal güzelliğin içerisinde sevdiklerinizle özel bir zaman yaşayabilirsiniz. Peki, Karagöl Tabiat Parkı İzmir ilinde nerede, nasıl gidilir? Giriş ücreti ve adres bilgileri.

Karagöl Tabiat Parkı İzmir İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Çıplak gözle görülebilecek harika bir manzara sunan Karagöl Tabiat Parkı, aynı zamanda el değmemiş doğal alanları gezme imkanı tanımaktadır. Tabii sevdiklerinizle beraber keyifli bir gün geçirebileceğiniz piknik alanlarını değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden daha çok ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen, gür ormanlık alanlar ile eşsiz bir tabiat parkı olduğunu dile getirmek mümkün.

Karagöl Tabiat Parkı İzmir İlinde Nerede?

İzmir’in en yoğun ziyaret edilen doğal yaşam alanları içerisinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı, şehrin bornova ilçesinde yer almaktadır. Batının İncisi olarak da öne çıkan İzmir şehrinde yer alan bu etkileyici tabiat parkına, kolay bir şekilde ulaşım sağlamanız da mümkün.

Karagöl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Farklı ulaşım yollarını değerlendirmek suretiyle Karagöl tabiat Parkı'na gidebilirsiniz. İzmir'in İncisi olarak da nitelenen bu muhteşem Tabiat Parkı, bireysel araçlar üzerinden kolay bir ulaşım imkanı tanıyor. Bunun için İzmir'in Karşıyaka ilçesine varmak suretiyle, Yamanlar Dağı kısmına ulaşarak buradan tabelaları takip ettikten sonra kolayca varmanız mümkün. Aynı zamanda toplu taşıma araçlarını kullanabilir ve Bornova üzerinden güvenli şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu konuda ekstradan minibüs ve taksiler üzerinden de tercihe göre seçim yapılabilir.

Karagöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Karagöl Tabiat Parkı giriş ücreti şu an güncel olarak 8,50 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer özel aracınız ile bölgeye giriş yapmak istiyorsanız 25 TL ücreti bulunuyor. Karavan ile giriş yapmak istediğiniz zaman ise 34 TL ödeme üzerinden rahatlıkla bölgede konaklama imkanı elde edebilirsiniz. Özellikle kamp yapmak için çok ideal yerleri olduğunu dile getirmek mümkün. Böylece kamp yaparken elektrikten ve sudan faydalanabilir; bunun için ekstra bir ödeme yaparak tabiat parkını daha konforlu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı Adres Bilgileri

Karagöl Tabiat Parkı adres bilgilerini alarak navigasyonu kullanmak suretiyle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabii aynı zamanda yukarıda verilen yolları takip ederek de tabelaları görmek suretiyle giriş yapmanız mümkün. Bu doğrultuda açık adres olarak Karagöl Tabiat Parkı için şunu söylemek mümkün;

Kurudere - Bornova/ İzmir

Harika bir piknik gerçekleştirmek ve doğal güzellikleri en iyi şekilde yaşamak için, Karagöl Tabiat Parkı ilkbahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen alanlardan biridir.

Ceviz büyüklüğünde dolu 100 araca zarar verdiDenizli'nin Pamukkale ilçesinde meydana gelen dolu yağışı sonrası yaklaşık 100 araç zarar gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber