Geri Dön
TatilKuzey Ege bayram tatilinde büyük ilgi gördü

Kuzey Ege bayram tatilinde büyük ilgi gördü

Kurban Bayramı tatilini geçirmek için Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan Edremit Körfezi ve Çanakkale'yi tercih eden tatilciler, işletmeciler ve esnafın yüzünü güldürdü. Kuzey Ege'nin eşsiz manzaraya sahip Kaz Dağları ve Madra Dağı etekleri ile Ege Denizi'nin kıyısında kurulu merkezler, 1 Temmuz'da başlayan normalleşme sürecinde de büyük ilgi görüyor.

Kuzey Ege bayram tatilinde büyük ilgi gördü

Yılda ortama 3 milyon gecelemenin olduğu Balıkesir'in 145 kilometrelik sahil şeridinde yer alan Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ilçelerindeki turistik tesisler, Kurban Bayramı tatilini yüzde 100 dolulukla geçirdi. Tedbirlerin izin verdiği oranda ayrılan yatakların tamamı dolan bölgede, yoğunluğun eylüle kadar sürmesi bekleniyor.

Kuzey Ege'nin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerindeki tesisler de bayram tatilinde doldu. Adalara gelerek sıcak havayı denizde geçirmek isteyen yüzlerce kişi plajlara akın etti.

 

"Herhangi olumsuzluk yaşanmadı"

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, AA muhabirine, tedbirler sayesinde bayram tatilinde herhangi olumsuzluk yaşanmadığını söyledi. Bayramdaki bu büyük hareketliğin ilçe ekonomisi için çok faydalı olduğunu vurgulayan Görgülüarslan, "Umarım geçirmiş olduğumuz bayram, esnafımız ve işletmecilerimizin sıkıntılarının giderilmesine dönük güzel bir adım olur." diye konuştu.

 Ayvalık Belediye Başkan Vekili Melih Arslan da Kurban Bayramı tatilinin ilçe ekonomisine olumlu yansıdığını ifade etti.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler