Geri Dön

Litvanyalılar başkent Vilnius'ta güneşin tadını çıkardı

Baltık ülkesi Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta sulak alanlarda bulunan plajlar sıcak havaların da etkisiyle şehir sakinleriyle doldu. Pandemi sürecinde pek çok kısıtlamanın yürürlükte olduğu ve son dönemde normalleşme adımları atmaya başlayan Litvanya'da insanlar güneşin tadını çıkardı.

Litvanyalılar başkent Vilnius'ta güneşin tadını çıkardı

Litvanya, Avrupa'da corona virüs salgınından nispeten daha az etkilenen ülkelerden biri oldu. Bugüne kadar 1817 vakanın tespit edildiği ülkede toplamda 78 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetmiş durumda. Salgın sürecinde son günlerde can kaybının yaşanmadığı ülkede bir yandan da normalleşme adımları atılmaya devam ediyor.

Başkent Vinius'ta bulunan sulak alanlardaki plajlar, sıcak havanın da etkisiyle şehir sakinlerinin akınına uğradı. Güzel havanın tadını çıkarmaya çalışan Vilniuslular yıl boyunca sınırlı sayıda görebildikleri güneşin tadını çıkardı.

Litvanyalılar başkent Vilniusta güneşin tadını çıkardı

'15 Temmuz ‘Unutmadık’'  belgeseli Çarşamba 16:00’da CNN Türk’te…Onlar anneydi, babaydı, evlattı, kardeşti ama her şeyden önce vatanseverdi…O en uzun gecede siperleri gövdeleriydi, tek silahlarıysa ay yıldızlı bayraklarıydı… Durmadılar kaçmadılar yılmadılar… Hainlerin demokrasiye darbe vurmalarına izin vermediler. Ve o karanlık gecenin sonunda bizleri aydınlık bir günün sabahına kavuşturdular. '15 Temmuz ‘Unutmadık’ '  belgeseli 15 Temmuz Çarşamba 16:00’da CNN Türk’te…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber