Geri Dön

Seyfe Gölü Kırşehir İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi

Türkiye'nin en güzel illerinden birisi Kırşehir'dir. Kırşehir İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Kırşehir'in sahip olduğu doğal güzellikler bu şehri ön plana çıkarmaktadır. Kırşehir'in en ünlü doğal güzellikleri arasında Seyfe gölü gelmektedir. Seyfe gölü gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yer alan bir göldür. Seyfe gölü ile ilgili internet üzerinden yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Göle daha önce gelmiş olan ziyaretçilerin fotoğraflarını ve yorumlarını inceleyen ziyaretçiler buraya gelmek için gün saymaktadırlar. Seyfe gölü kampçıların da uğrak yerlerinden birisidir. Bundan dolayı kamp yapmak isteyen ziyaretçiler kamp alanı var mı şeklinde araştırma yaparak bilgi sahibi olmaktadırlar. Peki, Seyfe gölü nerededir? Seyfe gölünün özellikleri nelerdir? Seyfe gölü nasıl oluşmuştur? Seyfe gölünü ön plana çıkaran detaylar nelerdir? Yazımızda Seyfe gölüne dair tüm merak edilenleri derledik.

Seyfe Gölü Kırşehir İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi

 

 

 Seyfe gölü 1994 yılında Dünya mirasları arasına eklenmiş ve sit alanı olarak belirlenmiş bir göldür. İçerisinde 600 binden fazla kuş türü yaşamaktadır.

 

 Seyfe Gölü Nerede?

 

 Seyfe Gölü Türkiye'nin İç Anadolu bölgesindeki şehirlerinden biri olan Kırşehir'de bulunur. Kırşehir'in tam olarak 35 kilometre doğusunda bulunur.

 

 Seyfe Gölüne Nasıl Gidilir?

 

 Seyfe gölüne Kırşehir oto yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kırşehir'in 35 kilometre doğusunda bulunan Seyfe gölü merkezden yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kırşehir merkeze geldikten sonra Seyfe gölü yazan tabelaları takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Seyfe gölüne hızlı bir şekilde ulaşmak için navigasyon açmanızı öneriyoruz. Seyfe gölüne aynı zamanda toplu taşıma araçları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları Kırşehir'in merkezinden kalkmaktadır. Kırşehir merkezde yer alan minibüs ve otobüsleri kullanarak Seyfe gölüne ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 Seyfe Gölü Giriş Ücreti

 

 Seyfe gölüne gelmek isteyen ziyaretçiler giriş ücreti konusunda araştırma yapmaktadırlar. Seyfe gölüne giriş ücreti bulunmamaktadır. Ücretsiz bir şekilde bu göle ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 Seyfe Gölü Özellikleri

 

 - Seyfe gölünde toplam 187 farklı kuş türü yaşamaktadır.

 - Sazlık ve bataklık alanların çökmesi sonucu oluşmuş bir göldür.

 - Sazlıklardan oluşmuş olan ve kıyıya oldukça yakın adacıklar bulunmaktadır.

 - Seyfe gölü sadece ülkemizin değil Dünya'nın en önemli sulak alanlarından bir tanesidir.

 - Seyfe gölü birinci dereceden doğal sit alanı olan bir göldür.

 - Gölün suyu tuzludur.

 - 182 bin hektarlık alana ev sahipliği yapan göldür.

 

 Seyfe Gölü Hakkında Bilgi

 

 Seyfe gölü kuş cenneti olarak da bilinen bir göldür. Çünkü gölün etrafında oldukça fazla kuş türü yaşamaktadır.

 

'Doğum günüm, oğlumun ölüm günü oldu'Bursa'nın İnegöl ilçesinde hamile eşinin gözü önünde öldürülen Alper Cin’in babası Ahmet Cin bugün görülecek duruşma öncesi konuştu. Cinayetten kendisinin sorumlu tutulduğunu söyleyen Ahmet Cin, “Oğlum doğum günümde öldürüldü. Gelinim olaydan sonra gitti, 8 aylık torunumu hiç göremedim” dedi. Öte yandan olay gününe ait yeni güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber