Geri Dön

Sis Dağı Yaylası Giresun İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Rakım Bilgileri Ve Özellikleri

Karadeniz'in muhteşem bir parçası olarak öne çıkan Sis Dağı Yaylası, aynı zamanda benzersiz bir coğrafyada yer alıyor. Özellikle Turizm açısından önemli bir yer haline gelmiş olan Yayla, her sene yoğun şekilde yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Peki Sis Dağı Yaylası Giresun ilinde nerededir ve nasıl gidilir? Rakım bilgileri ve özellikleri.

Sis Dağı Yaylası Giresun İlinde Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Rakım Bilgileri Ve Özellikleri

Pek çok açıdan muhteşem bir doğal güzellik sağlayan Sis Dağı Yaylası, ayrıca temmuz aylarında farklı şenliklere ev sahipliği yapıyor. Diğer yandan C statüsünde Milli Park olarak da kabul edilen Yayla, Türkiye'nin en önemli bölgelerinden biri şeklinde öne çıkıyor.

Sis Dağı Yaylası Giresun İlinde Nerededir?

Sis Dağı Yaylası Giresun'un Görele ilçesinde yer almaktadır. Daha detaylı şekilde Aladağ'ın Yüksek kesimlerinde konumlanmış en önemli yaylalar içerisinde bulunuyor. Farklı keşifleri değerlendirme imkanı sağlayan ve muhteşem bir macera sunan Sis Dağı Yaylası, son dönemlerde oldukça fazla ilgi çekmiş durumda.

Sis Dağı Yaylası Giresun İlinde Nasıl Gidilir?

Giresun'un Görele ilçesinde bulunan Sis Dağı Yaylası bireysel olarak araçlarla rahatlıkla ulaşım imkanı tanıyor. Görele üzerinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki bölgeye 30 dakika içerisinde varmak mümkün. Bu doğrultuda Beşikdüzü ve Çavuşlu üzerinde ayrılan yollar ile navigasyonu açarak, bu yolları kullanmak suretiyle erişim sağlayabilirsiniz. Diğer yandan toplu taşıma araçlarını kullanabilir ve Görele ilçesine geldikten sonra yaylaya geçebilirsiniz. Ancak rahat bir ulaşım için bireysel araçları tercih etmek önemli bir potansiyel teşkil ediyor.

Sis Dağı Yaylası Rakım Bilgileri

Giresun'a 93 kilometre ve Trabzon'a 98 kilometre uzaklıkta olan Sis Dağı Yaylası, aynı zamanda Görele üzerinden 40 kilometre uzaklıkta erişim imkanı tanıyor. Bölgeye ulaşım gerçekleştirdiğiniz andan itibaren rakım olarak 2182 metre sizleri karşılıyor. Bu yönüyle muhteşem bir manzaraya sahip olduğunu dile getirmek mümkün. Özellikle farklı kamyonlar ile hafif eğim olan muhteşem yeşillik alanlar, çevrelenmiş olan farklı yerel evler eşliğinde adeta bir resim tablosunu andırıyor.

Sis Dağı Yaylası Özellikleri

Bölgeye varıldığı andan itibaren ziyaretçileri geniş bir yayla karşılıyor. Özellikle Trabzon tarafına bakıldığında bir Türk bayrağı ile, ‘Şehitler ruhunuz şad olsun’ yazısı ile karşılaşmak mümkün. En önemli özelliklerinden biri olarak sarı ve mor çiçeklerinin öne çıktığını dile getirmek mümkün. Gür ormanlık alanları ile hafif eğimli olan geniş düzlükler, farklı evler eşliğinde güzel bir görüntü sunuyor. Bu sebepten dolayı tam bir kamp yeri olarak da dile getirilecek bölge, Türkiye'nin en önemli yaylaları içerisinde geliyor.

Karısını öldürüp otomobilde gezdirmişti! İyi halden indirime annenin isyanıİstanbul Bahçelievler’de boşanma aşamasında olduğu 4 aylık eşi Fatma Erdoğan'ı araçta silahla ateş ederek öldüren ve 2 saat eşinin cesediyle dolaşan Eren Erdoğan hakkında müebbet hapis kararı çıktı. Karara tepki gösteren Fatma Erdoğan'ın annesi Kıymet Alyar, "Biz öldük. Bütün sülale öldü. Yaşamıyorum ben. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası beklerken iyi hali düşünülerek müebbet hapis cezası verildi. Benim kızım gitmiş, neresi iyi hal?" dedi. Avukatı Sanem Oğuz ise, "Bizim savaşımız yeni başlıyor. Biz istinaf kanunu yoluna başvuracağız. Katilin hak ettiği cezayı almasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber