Geri Dön

2018'de Samsung, Apple'dan büyük kar elde edecek

Samsung Display, önümüzdeki yıl Apple’ın iPhone’ları sayesinde kasasını iyice dolduracak. Samsung'un 2018'de  iPhone’larda kullanılması için 180 ila 200 milyon esnek OLED ekran üreteceği söyleniyor.

2018'de Samsung, Apple'dan büyük kar elde edecek

milliyet.com.tr

Kore’de açıklanan yeni bir rapora göre, Samsung Display’in 2018’de Apple için 180-200 milyon adet OLED ekran üretmesi bekleniyor. Eğer bu raporun doğruluğu kanıtlanırsa, bir OLED ekran maliyetinin 110 dolar olduğunu düşününce Samsung, Apple’dan 19-22 milyar dolar gelir elde edecek.

Samsung Display’in 2017’de iPhone X için yaklaşık 50 milyon ekran ürettiği tahmin ediliyordu. 2018’de ise bu rakamın 4 katı artacak olmasına bir endüstri gözlemcisi şöyle yorum yaptı: “Verim oranlarının neredeyse %90’a ulaşması ve Samsung’un dünyanın en kaliteli OLED ekranlarını üretiyor olmasına rağmen talebin bu kadar artması oldukça önemli bir gelişme.”

Şu an için yapılan tahminlere göre Samsung’un 2018’de Galaxy S8’den çok iPhone X parçalarından gelir elde etmesi bekleniyor. İki teknoloji devi arasındaki bu anlaşma bazıları için garip gelebilir ancak günün sonunda iki taraf için büyük kar söz konusu.

Ukraynalı model Daria Kyryliuk'ı kim darbetti? Görgü tanıkları CNN TÜRK'te anlattıUkraynalı model Daria Kyryliuk'ı darp iddialarında görgü tanıkları anne Figen Civan ile oğlu Beytürk Kirezlik, CNN TÜRK canlı yayınında yaşadıklarını anlattı. Daria Kyryliuk'ın birlikte olduğu grubun kendilerine hakaret ve küfürler savurduğunu söyleyen görgü tanıkları, o gece model Kyryliuk'ın hiçbir şeyinin olmadığını söylediler. Anne Figen Civan, "Ertesi gün çıkan haberlere ben gerçekten çok şaşırdım." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber