Geri Dön

Apple yıllar sonra liderlik tahtını kaybetti

Apple, altı yıl sonra LaptopMag'ın en popüler dizüstü bilgisayar markalarının yıllık sıralamasında en üst sıradaki yerini kaybetti. MacBook üreticisi, ürünlerinin yüksek maliyeti karşısında bakın kaçıncı sıraya kadar düştü.

Apple yıllar sonra liderlik tahtını kaybetti

Geçtiğimiz ay müşteri memnuniyeti açısından Apple’ın bir numara olduğunu belirten LaptopMag, şimdi de 2017 yılının en iyi ve en kötü dizüstü bilgisayar markalarını açıkladı. LaptopMag’e göre bu yılın en popüler dizüstü bilgisayar markası Lenovo oldu. Lenovo, 100 üzerinde 90 puan aldı. Listenin en üst sırasında yer alan Lenovo’yu ikinci sırada Asus (86) ve üçüncü sırada Dell (83) izledi. Dördüncü sırada Acer karşımıza çıkarken Apple’ı ise listenin beşinci sırasında görüyoruz.

Apple yıllar sonra liderlik tahtını kaybetti

Yıllardır listenin zirvesinde olan Apple’ın bu yılın beşinci sıraya düşmesinde bilgisayarların ortalama performans sunmaları ve yüksek fiyatları gösteriliyor. Bu arada Microsoft da listenin sonunda yer alıyor. Microsoft'un listenin sonunda yer almasının nedeni olarak herhangi bir Surface bilgisayar piyasaya sürmemesi ve piyasada çok daha iddialı ürünler yer alması gösteriliyor.

Apple’ın piyasaya süreceği yeni bilgisayarlarla üst sıraya tekrardan çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber