Geri Dön
TeknolojiAsus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı!

Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı!

ASUS, Create the Uncreated adını verdiği etkinlikte içerik üreticilerine yönelik cihaz ekosistemini, yeni ProArt çözümleri ve her tür içerik üreticisine yönelik OLED ekranlı dizüstü bilgisayarlar ile genişlettiğini duyurdu. Dial ve OLED ekranıyla ProArt StudioBook 16 dikkat çekiyor işte bütün detaylar...

Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı!

Asus, profesyonel birçok monitör ve dizüstünde gerçek siyahlar ve canlı renkleri cihazlara getiren OLED ekranlarını ekledi. ekosistemi ProArt Display PA147CDV ve OLED PA32DC, ProArt X570-Creator WiFi ve ProArt Projector A1 modelleriyle ProArt ekosistemini duyuran Asus, özellikle  ProArt StudioBook 16 ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Portatif taşınabilirlik özellikleriyle donatılan ProArt Display PA147CDV, ProArt Mouse MD300 ve ProArt Mouse Pad PS201 seyahati seven kullanıcıların iş akışlarına göre tasarlandığı aktarılıyor. 

Stüdyoda ise ProArt X570 Creator WiFi anakart, inanılmaz işlem gücüyle üretkenliği artırıyor. Otomatik kalibrasyon özelliğine sahip ilk OLED monitör olan ProArt Display OLED PA32DC gerçeğe yakın görüntüler sunarken, Calman Verified sertifikalı ilk projektör olan ProArt Projector A1  ise gerçekçi renkle sahip görüntüler oluşturuyor.

Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı

İçerik üreticileri ve tasarımcıların verimliliğini ve üretkenliğini artırmak için geliştirilen ASUS Dial özelliği, CES 2021’de ProArt Display PA148CTV modelinde ilk kez duyurulmasının ardından şimdi yeni ProArt Mouse MD300’de yer alıyor. Farklı ürünlerde çalışabilen özel bir çözüm olan ASUS Dial, içerik üreticilerine kullanışlı, hassas ve hızlı bir yolla yaratıcı uygulamalarda ayar yapma imkanı veriyor. Bu sayede kullanıcılar dikkatlerini yalnızca sanatsal bakış açılarına verebiliyor.

PROART STUDIOBOOK 16 ÖZELLİKLERİ

Adobe ile ortaklık kuran Asus, “After Effects, Photoshop, Photoshop Lightroom Classic ve Premiere Pro” gibi uygulamaları cihazlarda önyüklü olarak geliyor. Cihaz, 16 inç boyutlarında 4K HDR OLED ekranıyla öne çıkıyor. Dokunmatik yüzeyi için stylus kalem de sunuluyor ve 500 nit parlaklık var. 

Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı

Öte yandan Asus ilk 13.3 inçlik OLED taşınabilir monitörü olan yeni ZenScreen OLED MQ13AH de bu etkinlikte görücüye çıktı. 

PROART DISPLAY PA147CDV

Calman Verified sertifikalı 14 inç 32:9 ProArt Display PA147CDV taşınabilir monitör, dizüstü bilgisayarlara ekstra ekran alanı katarak yaratıcı profesyonellerin seyahat ederken üretkenliğini artırmayı hedefliyor. Ekrandaki gelişmiş ASUS Dial ve Virtual Control Panel özellikleri uyumlu Adobe yazılımlarında iş akışları üzerinde ince ayar yapma imkanı veren kontrol ve kısayollarla yaratıcı işleri kolaylaştırıyor. 

Monitör ayrıca yüzde 100 sRGB ve Rec. 709 renk gamlarıyla geliyor. Fabrikada önceden yapılan kalibrasyon işlemiyle de Delta < 2 seviyesi elde ediliyor. Parmakla ve kalemle rahat kullanım için, 10 nokta dokunmatik panel Microsoft Pen Protocol 2.0 (MPP) teknolojisine destek veriyor. İki adet USB--C bağlantı noktasına sahip olan monitör, tek kablo üzerinden ses, görüntü ve güç aktarımı yapabiliyor. Micro HDMI bağlantı noktası da farklı giriş kaynakları kullanma olanağı sağlıyor. Seyahat halinde ve ofis dışında rahat kullanım için, PA147CDV’deki patent başvurusu yapılmış mekanik stant her yerde en uygun izleme açılarını sunuyor.