Geri Dön
TeknolojiAsus'tan eğitim için yeni model: Chromebook Flip C214

Asus'tan eğitim için yeni model: Chromebook Flip C214

Asus'tan kurumsal ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği Business serisi için yeni bir model daha geldi. Chromebook Flip C214 modelini görücüye çıkartan Asus, hem 360 derece dönebilen hem de dokunmatik ekranlı cihazıyla tablet/ bilgisayar ihtiyacını karşılıyor.

Asus'tan eğitim için yeni model: Chromebook Flip C214

Chromebook Flip C214, 360 derece dönebilen ve katlanabilen özelliği ile hem tablet hem de dizüstü bilgisayar ihtiyacını karşılayabiliyor. Çok yönlü ve dokunmatik ekranın yanı sıra dahili bir ekran kalemine ve dikey modda kullanılabilen ikinci bir kameraya sahip olan cihaz, eğitim dünyasına hitap ediyor.

Tüm kenarları kauçuk tampon ile korunan ChromebookFlip C214, darbelerden, çarpmalardan veya düşmelerden zarar görmeyecek şekilde tasarlandı. Sağlamlığını klavyesinde de gösteren cihaz, 66cc’ye kadar sıvı dökülmesine karşı da dirençli. 1.20 m mesafeden düşme testini de geçen Flip C214, sağlam bir destek sağlayan kauçuk emniyet tutacağıyla taşımayı kolaylaştırıyor ve düşme riskini azaltıyor. Kapağı, 3D dokulu sert bir mikro çukurlu yüzeyle kaplı cihaz, çizik veya parmak izi oluşumunu engelliyor.

Asustan eğitim için yeni model: Chromebook Flip C214

Sabit web kamerasının yanı sıra, dışarıya dönük özel bir kameraya da sahip olan cihazda, tablet modunda da fotoğraf ve video çekmek mümkün. Çok yönlü kullanımı, öğrencilere not alma, okuma ve çizim yapma imkanı veriyor.

Flip C214, kullandığı Chromebook'un işletim sistemi Chrome OS sayesinde kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır. Kişisel Google hesabıyla oturum açarak saniyeler içinde binlerce uygulama, akıllı verimlilik araçları ve dosyalara erişim sağlanabiliyor.

Tek bir şarjla 12 saate kadar kullanılabilen Chromebook Flip C214’de, çift bantlı Wİ-Fİ 5 ve Bluetooth 5.0’a ek olarak iki adet çok yönlü USB Type-C bağlantı noktası, USB 3.1 Tip-A bağlantı noktası ve microSD kart okuyucu bulunuyor. Cihaz, klavye, pil, termal modül, anakart gibi önemli bileşenlerin basit araçlar kullanılarak dakikalar içinde değiştirilmesini sağlayan modüler bir yapıya sahip. Olası tüm problemlerde kolay ve hızlı bir şekilde yenilenen cihaz, dakikalar içinde tekrar kullanıma hazır hale geliyor.