Geri Dön

Bu oyunla 9 Dolar’a ev sahibi olabilirsiniz!

Dünyanın ilk ev kazandıran simülasyon oyunlarından biri olan “9DollarsHome” size şık bir evin anahtarını sunabilir.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü hızla büyüyor. Özellikle online oynanan oyunların sağladı yüksek katılım ve sonrasında sağlanan yüksek gelirler, oyun üreticilerinin hem kalite hem de reel hayatta kazandırabilirlik özelliğine daha fazla yatırım yapmasına imkan sunuyor.

İşte bunlardan biri olan “9DollarsHome” aslında bir simülasyon oyunu. Yapmanız gereken sitesine girmek ve su, demir, odun, çam ve taş gibi ana maddeleri kullanarak ev, hatta yaşam alanları inşa etmek. Oyuna giren her yarışmacıya bir boş arazi veriliyor ve şantiyesi dahil olmak üzere her oyuncu sıfırdan evleri inşa etmeye başlıyor. Tabi bu inşaat sırasında çalışan işçilerin mutluluğu bile düşünülmüş. Dolayısıyla oldukça kapsamlı detayların olduğu bir oyundan bahsedebiliriz.

Ancak bu oyunun en önemli özelliği ise kazananın oyundaki evini tamamladıktan sonra gerçek bir eve sahip olabilmesi. Oyundaki konut üretim faktörlerini en verimli, ekonomik ve mutlu bir şekilde bir araya getirebilen yarışmacı, İstanbul Beylikdüzü Fi Tower Konutları’nda şık bir dairenin sahibi olacak. Ayrıca diğer dereceye girenlere de iPhone 5 ve iPad Mini gibi hediyeler de var. Toplam 2 ay sürecek olan oyuna üye olmak için son gün; 22 Mart 2013!

Son olarak oyunun bir diğer farklı özelliği ise bir sosyal sorumluluk projesini de içinde barındırması. “9DollarsHome” ekibi sokak hayvanlarına yardımcı olan ve gerektiğinde acil yardım durumunu da bildiren bir iOS yazılımı “Helpstray” uygulamasını da veriyor. linkinden indirilebilen aplikasyon üzerinden sisteme kaydedilen hayvanlar için ev bağışına sponsor olmak isteyen hayvan dostu kullanıcılar iletişim formu ile “9DollarsHome” ekibine ulaştırabiliyor.

28 Şubat 2020 Magazin Haberleriİşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber