Geri Dön
TeknolojiBu yılın en güçlü Android telefonları belli oldu!

Bu yılın en güçlü Android telefonları belli oldu!

Her yıl en yüksek performansa sahip akıllı telefonlar belli oluyor. Telefonların farklı özellikleri karşılaştırılıyor ve buna göre bir puan veriliyor. Popüler kıyaslama platformu olan Master Lu, 2021 yılının ilk yarısında en yüksek performansa sahip Android telefonları listeledi.

Bu yılın en güçlü Android telefonları belli oldu!

Akıllı telefon piyasası kızışmaya devam ediyor. Özellikle Apple’ın karşısında Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi markalar listelerde dikkat çeken rakamlara ulaşırken, yeni bir liste yayımlandı. Bu listeye göre 2021 yılının en güçlü Android telefonları ortaya çıktı. Çin merkezli akıllı telefon markalarının liderliği üstlendiğini görüyoruz.

ÇİN MERKEZLİ MARKALAR LİSTEDE KENDİNE YER BULUYOR

Master Lu tarafından açıklanan listeye göre oyunculara odaklanan telefonların performansı oldukça yüksek çıktı. Listenin ilk üçünde ise oyuncu telefonları bizleri karşılıyor. Xiaomi’nin Black Shark 4 Pro telefonu 938 bin 991 puan alarak en iyi performansa sahip Android telefon olmayı başardı. Öte yandan ikinci sırada ASUS imzalı ROG Phone 4 karşımıza çıkıyor. Bu telefon 925 bin 589 puana sahip. Üçüncü sırada ise Nubia Red Magic 6 Pro, 901 bin 557 puan alarak listenin üst sırasında kendine yer buldu.    

Bu yılın en güçlü Android telefonları belli oldu

Bu üç Android telefonun da Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisiyle kullanıcıları karşılıyor. Oldukça güçlü bir işlemci olan Snapdragon 888, amiral gemisi telefonlarda yer alıyor.

Listenin diğer üyeleri ise, dördüncü sırada 878 bin 111 ile Vivo X60 Pro Plus, beşinci sırada 876 bin 316 puan ile Vivo iQOO 7, altıncı sırada ise 863 bin 342 puan ile Xiaomi Mi 11 Ultra ve yedinci sırada 858 bin 716 puan ile Oppo Find X3 Pro kendine yer buluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler