Geri Dön
TeknolojiDünyanın en çok indirilen oyunlarından biri oldu!

Dünyanın en çok indirilen oyunlarından biri oldu!

Karantina döneminde milyonlarca insan mobil oyunlara yöneldi. Mobil oyunlar geçen yıldan bu yana oldukça büyük talep görürken yayımlanan verilerde sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu kapsamda 2021 yılında kurulan Türk şirketinin geliştirdiği mobil oyun Bridge Race, 50 milyondan fazla indirildi.

Dünyanın en çok indirilen oyunlarından biri oldu!

Mobil oyunların popülerliğinin artmasından kaynaklı olarak 2021 yılının ocak ayında kurulan Türk oyun şirketi Garawell Games, ilk oyunuyla nisan ayında 50 milyonun üzerinde bir indirilme rakamına ulaştığını duyurdu. Bridge Race adı verilen oyun global oyun yapımcısı Supersonic Studios ortaklığıyla mart ayında 120 farklı ülkede oyunseverlerin karşısına çıktı. 

50 MİLYON İNDİRMEYE ULAŞMAYI BAŞARDI

Öte yandan mobil oyun tarafında nisan ayında en çok dikkat çeken oyunlar da belli oldu. SensorTower tarafından yayımlanan verilerde App Store tarafında Tencent tarafından geliştirilen Honor of Kings ve PUBG Mobile yer alıyor. Play Store tarafında ise İlk ikide Coin Master ve Gerena Free Fire yer alıyor. 

Yeni oyunların sürekli listeye dahil olduğunu görüyoruz. Dünya genelindeki indirmelere ve hasılatlara bakıldığında ise karşımıza ilk beşte şu oyunlar çıkıyor:

Honor of Kings, PUBG Mobile, Uma Musume Pretty Derby, Roblox, Coin Master, Genshin Impact, Rise of Kingdoms, Candy Crush Saga, Clash of Clans ve Garena Free Fire oluyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler