Teknoloji Fuji Xerox’dan Robot Yazıcı !

Fuji Xerox’dan Robot Yazıcı !

01.09.2014 - 12:04 | Son Güncellenme:

Fuji Xerox çıktılarınızı masanıza kadar getiren robot yazıcı geliştirdi!

Fuji Xerox’dan Robot Yazıcı

Fuji Xerox’un geliştirdiği bu yeni yazıcı modeli bir robot yazıcı. Bu yazıcı sadece size zaman kazandırmak için değil, toplum içinde çıktılarınızın kimse tarafından kurcalanmadan sadece sizin görebileceğiniz şekilde çıkarılmasını sağlıyor. Yani bir nevi çıktılarınızın güvenli bir şekilde size ulaşmasını sağlıyor.

Haberin Devamı

Geliştirilen bu yeni robot yazıcı ofislerde ya da evlerde bir çıktı emri verildiğinde çıktıyı almadan önce çıktıyı isteyen kişinin yanına gidiyor ve ardından çıktıyı isteyen kişiye ulaştırıyor. Üzerindeki sensörler sayesinde etraftaki eşyalara çarpmadan ilerleyen ve yönünü bulan bu robot yazıcı, çıktılarınızın güvende kalmasını sağlıyor fakat birçok rapora göre daha uygun maliyetli çıktı koruma yöntemleri geliştirilebilir. Üzerindeki batarya sayesinde hareket enerjisi kazanan robot yazıcının bataryası bir günlük kullanım sunuyor ardından cihazı şarj etmeniz gerekiyor.

Fuji Xerox’un bu robot yazıcı fikri Tokyo’da bir firmada test edilmiş bile. Bakalım diğer şirketler ve ev kullanıcıları bu robot yazıcı fikrine sıcak bakacaklar mı?