Geri Dön

Galaxy Note 8, iPhone X'in iki katı daha hızlı çıktı

Samsung Galaxy Note 8 ve Apple iPhone X, LTE hız testinde karşı karşıya geldi. Galaxy Note 8 ve Phone X indirme hızı testi, Gigabit LTE'nin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Gigabit LTE’li Galaxy Note 8, 600 Mbps hıza ulaşmayı başarırken iPhone X 300 Mbps kadar çıkabildi.

Galaxy Note 8, iPhone X'in iki katı daha hızlı çıktı

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple, iPhone X ile rakiplerinde bulunan daha hızlı LTE teknolojilerini kullanmaktan kaçınmaya karar verdi.

iPhone X’de Gigabit LTE yok ama en büyük rakibi Galaxy Note 8'de bu özellik bulunuyor. Bu durum iPhone X'i rakibi karşısında onu güçsüz bırakıyor.

YouTube'ta BooredAtWork, bu yeni LTE teknolojilerinin yarattığı farkı göstermek için iPhone X ile Samsung Galaxy Note 8'i karşı karşıya getirdi.

Videoda cihazlar arasında indirme ve yükleme hızlarındaki şaşırtıcı farkı kolaylıkla görülebiliyor. Galaxy Note 8, iPhone X'in iki katı daha hızlı.

Qualcomm ve T-Mobile’in yaptığı testlerde, Gigabit LTE’li Galaxy Note 8, 600 Mbps hıza ulaşmayı başardı. iPhone X’un ulaşabildiği hız yaklaşık olarak 300 Mbps kadar.

BooredAtWork, T-Mobile mobil ağını New York City ve San Jose'de kullandı.

Galaxy Note 8, iPhone Xin iki katı daha hızlı çıktı

Örneğin, New York'ta test yaparken, iPhone X, YouTube videosuna göre, 30Mbps indirme hızı ve 44Mbps'lik yükleme hızı ile baş döndürüyor. Ancak Galaxy Note 8, 101Mbps'lik indirme hızı ve 42Mbps'lik yükleme hızı sunuyor.

BooredAtWork, videolardaki "bilimsel olmayan" kıyaslamanın ve testin halka açık araçlarla gerçekleştirildiğinin, verilerin biraz kapalı olduğu anlamına gelebileceğini belirtiyor.

Bununla birlikte, en son Samsung akıllı telefonu, iOS rakibinden daha hızlı indirme hızları sunuyor. Samsung'un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S9'da işler daha da zorlaşabilir.

Galaxy S9'da da Galaxy Note 8'de kullanılan aynı çift kamera kurulumu bulunabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber