Geri Dön

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Samsung'un Şubat 2018'de tanıtması beklenen yeni nesil Galaxy S9 akıllı telefonunda üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Galaxy S9 ve S9+'ın tasarım özellikleriyse yavaş yavaş belli olmaya başladı. Gelen yeni söylentilere göre Samsung önceki sürümlerde bulunan bir özelliği Galaxy S9'dan silebilir.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Onur Binay/milliyet.com.tr

Samsung'un önümüzdeki yıl, 26 Şubat - 1 Mart 2018 tarihleri ??arasında gerçekleşecek olan Mobile World Congress (MWC) fuarında Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini açıklaması bekleniyor. Galaxy S8'den önceki üç yıl boyunca (Galaxy Note 7 pil sorunlarından sonra ertelendi) Samsung, amiral gemisi Galaxy S serisinin en yeni MWC fuarında tanıtıyor. Samsung’un bir sonraki amiral gemileri Galaxy S9 ve S9+ hakkındaki söylentiler de bu arada gelmeye devam ediyor.

Galaxy S serisinin yeni üyelerine ait yeni bir konsept tasarım ortaya çıktı. Samsung, Galaxy S9 ile birlikte tasarımda bir dizi iyileştirmeye gidiyor. İddilara göre göre, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde 3.5mm kulaklık bağlantı noktası kaldırılıyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Güney Koreli teknoloji şirketi Apple, Google, Motorola ve HTC'yi izleyecek ve evrensel kulaklık bağlantı noktasını atacakmış gibi görünüyor. Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de yer alan 3,5 mm'lik bağlantı noktasının neden artık emekliye ayrılmak istenmesi belirsiz. Samsung hayranları karar hakkında rahatsızlığını dile getirmek için sosyal medyaya başvurdu.

Bir kullanıcı Twitter'da "Google Pixel 2'de kulaklık girişi yok. Xiaomi MI Mix 2'de kulaklık girişi yok. LG G6'da var ama Galaxy S9'un bu eğilimi takip etmemesi için dua ediyorum "diye ekledi.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Samsung'un ekranın altındaki ince çerçeveyi de ortadan kaldıracağı söyleniyor. Galaxy S9, 12MP çözünürlüğündeki çift ön kamerası ile şu ana kadarki tüm amiral gemilerinden daha iyi selfie performansı sunacak. Galaxy S9, 18.5:9 oranında QHD+ çözünürlükte 5.8 inç, Galaxy S9+ ise 6.2 inç ekrana sahip olacak.

Samsung, Galaxy S serisinde bir sonraki giriş için çok benzer bir şey planlamış olabilir. Bu, Samsung'un daha önce oynamış olduğu bir şey, Galaxy S8'in zaten bir yüz tarama özelliği var. Bununla birlikte, bu kimlik doğrulama sistemi şu anda Face ID'den daha az güvenli hale getiren önden bakan bir kamera tarafından desteklenmektedir.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Galaxy S8 ürün sayfasında Samsung, "Yüz tanıma, model, PIN veya şifreden daha az güvenli" diyor. Bu Galaxy S9 için planlanan donanım yükseltmesiyle kolayca değişebilecek bir şey.Samsung Galaxy S8, kilidi açmanız için iris tarama, parmak izi tarama, sayısal PIN veya alfanümerik şifre de sunuyor.

Buna karşın Apple, Face ID'nin önceki iPhone modellerinde gönderilen Touch ID parmak izi tarayıcısından daha güvenli olduğunu söylüyor. Apple, Face ID'nin hassasiyetinin 1 milyonda 1’lik bir hata payına sahip olduğunu ve eski Touch ID teknolojisindeki hata payının ise 50 binde 1 olduğunu açıklamıştı. Samsung'un iPhone X'i takip edip etmeyeceğini ve parmak izi tarayıcısını tamamen akıllı telefondan atıp atmayacağı belli değil.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ın tasarım özellikleri belli olmaya başladı

Galaxy S9 serisinin Samsung'un Galaxy Note 8 ile birlikte başlattığı çift kamera setini de içermesi bekleniyor. Galaxy Note 8, fotoğraflarınızda 2x optik zum yapmak için ikincil bir telefoto objektif kullanıyor. Her iki arka kamera da düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar elde etmeye yardımcı olmak için optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahiptir. Samsung ayrıca, fotoğraf konusunun arkasında DSLR tarzı bokeh efekti yapay olarak sunmak için ikili kameraları kullanıyor. Canlı Odaklı olarak adlandırılan bu özellik, nesnenin ön plana çıkmasına yardımcı olmak için bokeh efektleri yapmanızı sağlar. Samsung, iPhone'un aksine, fotoğraf çekildikten sonra arka plan bulanıklığının seviyesini ayarlamanıza izin veriyor. Ortaya çıkan görsele göre artık çift arka kamera çok daha küçük bir modüle sahip olacak ve dik olarak konumlandırılacak.

iPhone X'e rakip Galaxy X

Galaxy S9 ve Galaxy S9 +'ın yanısıra Samsung, tamamen yeni bir akıllı telefon olan Galaxy X'i de piyasaya sürebilir. Bu yeni amiral gemisi bildirildiğine göre katlanabilen bir OLED ekrana sahip olacak.

Fütüristik yeni akıllı telefon, pazarda dizüstü bilgisayar tablet bölümünde yer alan ikisi bir arada melezlere benzer, tamamen yeni bir mobil cihaz kategorisi yaratacak.

Samsung Galaxy X'in sınırlı sayıda olması bekleniyor.

Bazı söylentiler, Güney Koreli şirketin 2018'de dünya çapında piyasaya sürülmeden önce akıllı telefonu sadece kendi piyasasında piyasaya süreceğini öne sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber