Geri Dön

Hackerlar 9/11 saldırılarıyla ilgili verileri açığa çıkartabilir

Orange Is The New Black dizisini internete koyan hackerlar şimdi de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili gizli verileri sızdırmakla tehdit ediyor.

Hackerlar 9/11 saldırılarıyla ilgili verileri açığa çıkartabilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Netflix, The Dark Overlord adlı hacker grubunun istediği fidyeyi ödemeyince popüler dizilerin henüz yayınlanmamış orijinal versiyonları internete sızdırılmıştı. Hackerlar "Netflix, bu şekilde olmak zorunda değildi. Mütevazi teklifimizi reddettiğiniz için çok daha fazla para kaybedeceksiniz.' demişti.

Orange Is the New Black serisisinin 5. sezon bölümlerini resmi yayın tarihi olan 9 Haziran'dan çok daha öncesinde internete sızdıran hackerlar, ödemenin gelmemesi durumunda paylaşacakları dizilerin bir kısmını da liste halinde yayınlamıştı. Listede 37 farklı içerik yer alıyordu.

The Dark Overlord, Fox, National Geographic, Disney Channel, CBS, NBC ve ABC gibi firmalardan da çok sayıda içeriğin ellerinde olduğunu belirtmişti.

Hackerlar bu sefer Tdo_Hack3rs isimli Twitter hesaplarından "11 Eylül ile ilgili komplo teorilerine, HiscoxComms'dan ve diğer mecralardan sızdırdığımız 18.000 gizli dokümanla cevap vereceğiz." şeklinde tweet attı.

Bir süre önce aynı grup, çaldığı gizli verileri dark web forumlarında satışa çıkarmıştı. Hiscox yetkililieri, ABD ve İngiltere'nin yasal desteğini aldıklarını ve süreci kazasız atlatacaklarını belirtiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'deki yeni vaka sayısını açıkladıDünyayı etkisi altına alan corona virüsle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika açıklamalarına imza attı. Bakan Koca, corona virüs sebebiyle son 24 saatte 69 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 425 olduğunu açıkladı. Bakan Koca, İstanbul'da 12 bin 231, İzmir'de 1105, Ankara'da 860, Konya'da 601, Kocaeli'de 500 vaka olduğunu açıkladı. Koca, "Türkiye'nin analizi, şu anda İstanbul'da bir kişi 16 kişiye bulaştırıyor." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber