Geri Dön
Teknolojiİlk uzay oteli! Tarih verildi

İlk uzay oteli! Tarih verildi

ABD'de faaliyet gösteren The Gateway Vakfına bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu'na kurulacak otel, ilk müşterilerini 2027'de ağırlayacağı açıklandı.

İlk uzay oteli! Tarih verildi

Dünyanın alçak yörüngesinde yer alacak otelin inşaası heyecan uyandırdı.  Uzayda konaklama ile ilgili yeni gelişme yaşandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) faaliyet gösteren The Gateway Vakfına bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu'na inşa edilecek olan otel, ilk müşterilerini 2027 yılında ağırlayacağı duyuruldu.

İlk uzay oteli Tarih verildi

400 kişi kapasiteli otelin içerisinde birden fazla restoranın yanı sıra sinema, spor salonu, bar ve spa da yer alacak. 2027'de açılacak olan projenin inşaası 2025 yılında başlanacak.

Otelin bazı kapsüllerinin uzay araştırmaları için Amerikan Uzay ve Havacılık Ajansına (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansına (ESA) satılabileceği de öngörülüyor. Otelin maliyeti ve gecelik konaklama ücretine dair bilgi paylaşılmazken, proje Alman fizikçi Wernher von Braun, tarafından önerildi.

İlk uzay oteli Tarih verildi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler