Geri Dön

Instagram yorum kontrolleri ve nezaket etiketlerini duyurdu

Instagram yorum kontrolleri, nezaket etiketleri ve canlı videolar için anonim ihbar özelliğini duyurdu. Bu sayede hesabı herkese açık olan kullanıcılar artık gönderilerine kimlerin yorum yapabileceğine karar verebilecek.

Instagram yorum kontrolleri ve nezaket etiketlerini duyurdu

milliyet.com.tr

Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Instagram, aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyona, günlük aktif kullanıcı sayısının ise 500 milyona ulaştığını açıklamıştı. Sosyal medya platfromu şimdi de yorum kontrolleri, nezaket etiketleri ve canlı videolar için anonim ihbar özelliğini duyurdu.

Instagram’ın CEO ve kurucusu Kevin Systrom konu hakkında şunları söyledi: "En başından bu yana, Instagram’ı herkes için samimi bir topluluk haline getirmeye çalıştık. Kullanıcılarımız 800 milyona ulaştı ve bunların 500 milyonu Instagram?ı her gün kullanıyor. Güvenlik ve nezakete olan bağlılığımızı güçlendirmek, her zamankinden daha önemli. Bu konuda henüz yolun başındayız ve tüm kullanıcılarımıza eleştiri ve tacizden arınmış, güvenle kendileri olabilecek bir toplum oluşturmak istiyoruz."

Instagram'da hesabı herkese açık olan kullanıcılar, bundan sonra fotoğraflarına kimlerin yorum yapabileceğine karar verebilecek. Kullanıcılara "Herkes, Sadece Takip Edilenler veya Beni Takip Edenler” gibi seçenekler arasında seçim yapılabilecek. Hesapları gizli olan insanlar takipçilerinin, hesapları açık olan insanlar da herkesin yorum yapmasını engelleyebilecek.

Instagram yorum kontrolleri ve nezaket etiketlerini duyurdu

Nezaket etiketleri

Yeni kalp şeklindeki etiketlerden oluşan koleksiyonu kullanarak fotoğraflar veya videolar görsel bir nezaket ifadesine dönüştürülebilecek. Birinin Hikayesinde nezaket etiketi görüldüğünde, kimin oluşturduğunu öğrenmek için üzerine tıklamak yeterli olacak.

Canlı videolar için anonim ihbar

Instagram, en çok ihtiyaç duyulduğu anda, insanlara ruh sağlığına yönelik destek sağlamaya devam ediyor. Birinin canlı bir video sırasında zorluklarla yüzleştiği veya desteğe ihtiyaç duydukları görüldüğünde, anonim olarak bildirilebiliyor. Bu kişi bir yardım hattıyla görüşme, arkadaşıyla iletişime geçme veya diğer ipuçları ve destek olanaklarını görme gibi yardım seçeneklerinin yer aldığı bir mesaj görüyor.

İhbar aracına, ekranın altında yer alan yorum barındaki üç noktaya tıklayarak erişilebiliyor. Instagram, insanların en ihtiyaç duyduğu zamanlarda yardıma koşabilmek için, dünyanın dört bir yanında 7 gün 24 saat çalışan ekiplere sahip. Instagram bu araçlarla insanların bulundukları her yerde yardıma erişebilmesini sağlamayı amaçlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber