Geri Dön
TeknolojiIntel kredi kartı boyutundaki bilgisayarını detaylandırdı

Intel kredi kartı boyutundaki bilgisayarını detaylandırdı

Intel, Compute Card adındaki kredi kartı boyutlarında olan bilgisayar modelininin teknik detaylarını Computex 2017 etkinliğinde duyurdu. İlk kez CES 2017'de lanse edilen bilgisayarı kullanabilmek için bir dock ünitesine yerleştirilmesi gerekiyor.

Intel kredi kartı boyutundaki bilgisayarını detaylandırdı

Intel'in ilk kez CES 2017 fuarında ortaya çıkardığı ancak teknik detay vermediği Compute Card adlı kredi kartı boyutundaki bilgisyarın özelliklerini netleştirdi.

55x94,5x5 mm ebatlarında olan Compute Card'a Lenovo, HP, Sharp, LG Display ve Dell gibi şirketler destek veren ürünler geliştiriyor. Intel Compute Card, dört farklı seçenekle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bunlar arasında Celeron N3450, Pentium N4200, 7. nesil Intel Core i3 (m3-7Y30) ve 7. nesil Core i5 vPro (i5-7Y57) işlemciler yer alıyor. Standart olarak 4G B DDR3 RAM ile gelen cihazın Core işlemcili versiyonlarında 128 GB SSD, Skylake işlemcili versiyonlarında ise 64 GB eMMC depolama kapasitesi bulunuyorç WiFi AC ve Bluetooth 4.2 teknolojileri de ortak. Kullanıcılar isteğe bağlı işletim sistemi yükleyebiliyor.

Ağustos ayında sevkiyatı başlayacak Intel Compute Card’ın fiyatının 150-500 dolara arasında değişeceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler